YARN ALONG

11.12.2013

Podivné. Pár podkolenek z bavlněné ponožkové příze byl hotov pomalu přes noc. Však byly také plánovány jako spací.  Druhý pár pletu již druhý týden. Je fakt, že pletu jen při televizní kulise a ta je přítomna jen velice vzácně.

Chumlací deka šoupnuta opět do hrobky k ostatním kostlivcům. Co se vleče, neuteče.

Ve vlaku jsem rozečetla starou dobrou Agátu. Dočítám jak za mlada. S baterkou pod dekou.  No, dobře, s klipsovou lampičkou líplou na opěradle židle.

Dnešní yarn along:

IMAG1931

 

Projekt: ulítlý ponožky na mý věčně zmrzlý nožky

Materiál: ponožková příze „Baumwoll-socken-effekt-strickgarn“ (48% bavlna 39% střižní vlna, 13% polyamid), barva 002, partie 1. Přadeno 50 gramů/200 metrů. Síla jehlic 2,5.

Kniha: Agatha Christie – Smrt staré posluhovačky.

 

20.11.2013

Poslední jabloň očesána.
Z nasysléného převážně akrylového háčkuji dukátky a spojuji je do budoucí chumlací deky. Letitý kostlivec. Jak je vidět ze stavu příze, v nestřežené chvilce tvořila i jezevčice Bára.
Nečtu. Listuji nascenovanou publikací „Krajky a krajkářství lidu slovanského“. Nechávám se okouzlovat lehce archaickou češtinou, sním nad fotografiemi starých krajek.
Advent klepe na dveře.

IMAG1725

15.11.2013

Není sice středa, ale zaujalo mne logo na blozích pletařek i háčkařek. Pátrala jsem dál. Samo, že v přihlášení se do akce nejspíš důstojně uzavírám vocásek couralů, ale co, i v sokolských kláních v běhu na jakoukoli vzdálenost jsem JÁ ta, která říká časoměřiči: „sbal to, finýto“.
A jo, pánové dozajista netuší, co ta nová stránka znamená. Stejně tak v motu: „Středa, středa, příspěvečku třeba.“ asi někteří budou hledat jinotaj. Tákže, co to je a proč středa – viz zde: http://www.gsheller.com/yarn-along .
Tak jo. Ve středu.
Ehm, neumím přihazovat samostatné příspěvky na jinou stránku než je hlavní. A momentálně jsem líná pokusničit a omylnit. Dokud mne tedy ONO-SAMO neosvítí, nebo dokud mi cosi nespadne z hůry na leb, tak nejnovější bude první…….
———————
It is not Wednesday, but I was moved logo on blogs about knitting, crocheting. I l was looking on.
And yeah, guys certainly know not what that means new page. So, what is it and why Wednesday – see here: http://www.gsheller.com/yarn-along.
So yeah. Wednesday.
Uh, I do not know file page separate posts on a page other than the main one.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s