Pokec

Třeba se vám nechce vyjadřovat k příspěvku, ale chce se vám jen splknout. Co třeba právě tady?

Reklamy

27 reakcí na Pokec

 1. Amálka napsal:

  Krásný dobrý večer, možná nechci ani tak splknout, jako jen Vás pozdravit. Mám dnes opět po dlouhé době den, kdy jsem „vůbec nic nemusela“, užila jsem si ho dle svých představ a jsem ráda, že ho končím počtením příjemným povídám na Vašem blogu. Ať se daří, Oldwomen. 🙂
  děkuji. Už jsem spala. Jsem ráda, že jse si užila dne.

 2. IvanaM napsal:

  jo, plkat se mi chce, ale porad k tomu jeste neni stroj…..chjo….a na tech pujcenych je to o nicem. Pockej az mi to vrati, nastane tanec 🙂 Neboj, nebude to tak horky…

 3. oldwomen napsal:

  Dobré ráno všem přeji. Začíná sluníčkově, letně, tak ať se i den vydaří.

 4. Pivoš napsal:

  A konec dne taky letně – až moc, mám v pracovně 27C, jdu si pro Radka ležáčka (o:
  Přeju hezký víkend, pro mě tedy silně pracovní.

 5. oldwomen napsal:

  Dobré slunečné ráno všem. Užívejte si soboty, dopíjím kávu a mizím z virtuality do reality. Návrat očekávám v neděli odpoledne. Mějte pohodový víkend.

 6. oldwomen napsal:

  A vůbec, už pomalu nevidím. Dobrou noc všem. A zítra jsem bez proudu i připojení. Tak ve středu zcela jistě na poklábosenou.

 7. Witch napsal:

  Brou a sladkou, OW :-))

 8. oldwomen napsal:

  Dobré čtvrteční ráno všem. Mám trošku víc venkovní práce, tak se asi ještě pár dní odmlčím. Jsem potěšena vašim povídáním si pod Slovním sajrajtem. Brzo nastanou deště, bude čas být doma a dát si pauzu od pole, role, úhoru… Mám v diktafonu pár poznámek, tak s prvními kapkami hurá na klapky klábosnice…..
  Mějte se a odpočívejte.

 9. oldwomen napsal:

  Dobré ráno všem, ať už právě děláte cokoli a máte v plánu co chcete. Ehm. Snídám vločkovou kaši s čerstvými ostružinami, prolévám se kafem a psychicky připravuji na sběr popadaných švestek, převezení hromádky hnoje na správné místo, klučení lopuchů, jež stačili vytvořiti panenský základ budoucího pralesa. Kozy dnes budou mít bodlákové hody. A kravule lebedové. Lopuší neroste osamoceno.
  Nevíte někdo, jak se dělá tahleta PERMAKULTURA? O zahradě, která se nemusí odvšivovat od náletů a vysemeněného sním dlouhé roky. Česnek a cibule v jahodách, afrikány v mrkvi, mařena v rajčatech… nemám problém. Ani s kedlubnama pod rybízem a tak podobně, ale furt je to o každodenním třímání motyky. Letos jsem nestíhala a s přivázejícím podzimkem klučím. A hledám, co mi křeček a myšice vlastně nechali.

 10. IvanaM napsal:

  ahoj, ja jdu do prace, takze jsme na tom skoro stejne akorat ze ty deals mnohem vic nez ja….at se ti dnes dari, tady bude asi vedro, fuj…..

 11. Vlaďka napsal:

  Ahoj OW, nenašla jsem žádný mailík nebo jinou možnost, kde bych tě otravovala soukromě mimo tvůj, jinak bezvadný, blog. Docela jsi mě totiž postavila do pozoru ohledně toho vratiče nebo spíš toho, k čemu bys ho použila. Je to trochu jako rána do palice (s nadsázkou). Vždycky si uvědomím tu realitu, jací jsme diletanti a co se všechno může stat, co si člověk v návalu radosti z nových zvířátek vůbec neuvědomí. Tak jen doufám, že k žádně takové situaci nedojde a matka Příroda bude opět moudřejší než my bláhovci. Nemáme totiž tady na vsi na koho se obrátit o pomoc a veterinář je dost z ruky. Polovina osazenstva jsou lidi, co by se spíš hodili do města, a druhá část jsou víkendoví nájezdníci. Sedláci vymřeli. Hrozně nerada vidím utrpení zvířete. Jsem z toho víc špatná než zvíře samotné.
  Musela by ses určitě smát našim domácím diskusím ohledně ovcí. Manžel se snaží používat svůj starý selský rozum (ačkoliv nikdy sedlákem nebyl, jen měli kdysi pár ovcí v zahradě) a dcera ho přesvědčuje argumenty vyčtenými z knih. A já na to koukám a nevím na jakou stranu se mám přiklonit. 😮
  Malý dodatek k té permakultuře. Vidím, že už horní příspěvek je už hodně mimo reálný čas, ale nevydržela jsem. Je to totiž něco, o co se snažím taky. Myslím ale, že žádná zahrada se bez potu neobejde, naopak – založit permakulturní záhon byla vůbec ta největší zahradní dřina, co jsem kdy okusila. Teď jen doufám, že to přinese výsledek a na zahradě mi nebudou čnít dva monstr hroby (vyvýšené záhony podle S. Holzera) bez plodů mé práce. Kromě permakultur jsou tu ještě přirozené přírodní zahrady a ty jsou mému srdci ještě bližší. Jen přijít na to, jak to v přírodě funguje, aby člověk nemusel používat všechny ty nesmysly, co nám je neustále vnucuje parta Bédy Trávníčka. Mám pocit, že se tohle vědění někde přetrhlo a můj život je moc krátký na to, abych tomu zase přišla na kloub. To platí jak o chovu zvířátek tak o pěstování čehokoliv.

 12. Vlaďka napsal:

  Nějak jsem se ztratila ve tvých příspěvcích. Bloudila jsem kolem tvých zvířátek, pohledem ochutnala sýr i chléb právě vytažený z pece, ale avízovaný článek s doporučenou diskusí jsem nenašla. No nic, já zas přijdu a budu pilnější čtenář. Zdá se, že najdu i spoustu odpovědí na mé další otázky. Strašně ráda bych taky viděla alespoň kousek něčeho krajkového z pod tvých rukou, pěkně prosííím!

 13. Dana napsal:

  Tak jsem nějakou náhodou narazila (nebo spíše byla naražena) na Váš blog a jsem uchvácena. A mám chuť sednout a psát a psát a psát a vypsat se ze všeho toho, čím moje srdce přetéká ale ústa vypovědět neumí. Vypsat se z radosti, když se mi daří, z obav, když prožívám nejistotu a ze smutku, když není vše jak má být. Jenže neumím s blogem a tak si aspoň pročítám slova těch, kdo to umí. A prožívám s Vámi vaše radosti, strachy i smutky. A zjišťuju, jak moc jste mi blízká – prácheňským krajem, zvířátky a dokonce i zaměstnáním. Díky.

  • oldwomen napsal:

   Vítejte, Dano. Po prácheňsku se mi stýská. Moc. Ale Step mi dovoluje zapustit kořínky, možná, že už i hlavní kořen zapouštím. Blog jsem začala psát v době, kdy mi bylo ouvej a nebylo jak jinak sdělit obavy i radost. Momentálně mi není moc do řeči, ale znám se. dlouho to nevydržím.
   Ještě jednou, vítejte. A děkuji za milá slova.

 14. oldwomen napsal:

  Ehm, ještě, promiňte zvědavost :rozpačitý červenající se smajlík:. Dovedu si představit, v trpném rodě, třeba naražení na kůl (au, bolavé a kruté)…. ale býti naražena na blog… :krutihlávek udivený: …. kterak se to jedné může přihodit?
  Náhodně jsem při brouzdání virtualitou objevila spoustu zajímavého, mnohé jsem si šoupla do lišty záložek, abych po reinstalaci OS hledala znova a už nenašla, ale byla zaujata jinými. Promiňte, zase musím do reálného světa. Občas tam bývám nezastupitelná.

  • Dana napsal:

   Stane se to tak, že kamarádka předobrá vás a váš blok znající mě nasměrovala. A když jsem správně nasměrovaná ve tmě tápala, narazila jsem. A na konci tmavého tunelu zazářil paprsek světla. 🙂

 15. Dana napsal:

  ups blog nikoliv blok 😀

 16. Witch napsal:

  V každém případě, i když o tom nepochybujete, jste byl správně naražená 😉 Máte dobře informovanou kamarádku!

 17. kecka napsal:

  Milá oldwomen, na tvůj blog jsem narazila úplnou náhodou nějakým řízením z facebooku. Netroufám si přímo něco komentovat, ale musím se ti k něčemu přiznat. Blog jsem objevila cca v pondělí. Ve středu jsem zjistila, že chci přečíst všecko a nejlépe hned. A v pátek jsem odjížděla na týden pryč bez přístupu na pc…Dovolila jsem si, naprosto drze a neoprávněně vytisknout si první tři měsíce od vzniku tvého blogu do úhledných ápětkových sešitků… hryzalo mě svědomí, že jsem se nedovolila předem, a co hůř, úplně mě žralo, že jsem si toho nevzala víc…. báječné čtení, někdy odlehčené, někdy nutící k zamyšlení. moc děkuju

  • oldwomen napsal:

   🙂 jéžiš, to už ani nevím, o čem jsem psala 🙂 Jsem ráda, že ses bavila.
   A jó, už vím, proč FB. Dávala jsem odkaz na jedno povídání, abych nemusela psát znova to samé – proč mi zahálí jehlice a háček. Vypadá to, že k Ocáskům nakonec dorazím se šálou (téma dne) ale na herduli 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s