Baví se prací?

Někde, asi na Novinkách, no jo ranní probouzecí kafe bez prolítnutí tištěných drbů a co se kde šustlo ve virtualitě by snad ani nechutnalo, že český podnikatel tráví prací sedmdesát hodin týdně. Neodolala jsem a rozklikla jsem i diskuzi. Propíraní v ní zastupovali mlčící většinu. Ozývali se buď vykořisťovaní nedostatečně placení zaměstnanci, nebo si honili triko ani teorie neznalí mladí a neklidní nezaměstnatelní. Nějak se poslední dobou nemohu zbavit dojmu, že vznikla nová profese – internetový diskutér. Že by se toto ukrývalo pod nabídkami typu práce pouze z domu? Opět padaly názory, že podnikatel, na rozdíl od nebohého zaměstnance, neplatí žádné daně, zatímco zaměstnanec to má pěkně měsíc co měsíc strhnuté, jak je nakonec z výplatní pásky vidno. Nesnáším Miroslava Kalouska. Vedou mne k tomu osobní důvody. Ale opravdu hluboce lituji, že se nepodařilo uvést jeho návrh na zveřejňování superhrubé mzdy na výplatních páskách „bouchačů“ uvést v praxi. Zaměstnanci žalovali na své zaměstnavatele, že se teda v práci moc neohřejí, objeví se ve firmě v deset a v poledne už padají pryč, že prej pracovní voběd, tak jakejchpak sedumdesát hodin tejdně, když je ten floutek na pracovišti s bídou dvě hodiny denně…
Nemám nic proti fyzické práci, považuji ji za rozumnou protiváhu práce duševní. Je to paráda se po hodině či dni otočit a VIDĚT okamžitý výsledek. Nehledě k tomu, že z fyzické únavy se člověk snadno vyspí. Rozhodně si nemyslím, že fyzicky pracující jsou méně chytří. Často kolem sebe vidím, že lidé, kteří se živí převážně fyzickou prací jsou neskonale líní. Celkem paradox.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím, povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Baví se prací?

  1. Hana napsal:

    Ono v naší zemičce totiž vždycky platilo, že každý má pocit, jak on se nadře a ti kolem nic nedělají. Já bych doporučovala, aby si na každé střední škole studenti prošli nejen praxí ve svém oboru, ale vyzkoušeli si i jiné druhy zaměstnání, pak bychom se podobným kecům vyhnuli. Já se mám „samozřejmě báječně, protože nic nedělám, jen si hraju s dětma a mám pořád prázdniny“ – většinou doslovná citace- ale kdykoliv na nějaké školní akci potřebujeme pomoc rodičů, máme problém, protože nejsou lidi, neboť – další doslovná citace- „já bych s těma panchartama (smradama, zmetkama- oslovení se liší podle nátury hovořícího) dělat nemohl/a“ . A to říkají titíž lidé, co mají pocit, že práce s dětmi znamená nicnedělání, hodně peněz (zvlášť hodně se směji nad jejich představou, že bereme přes třicet tisíc) a dlouhé prázdniny. Přesto bych to neměnila, vybrala jsem si to, mám práci učitelky moc ráda. Na zlé narážky odpovídám: „Pojďte taky do školství. Stačí vysoká, pedagogické minimum a můžete mít všechny výhody, které jste mi vyjmenoval/a.“ Většina lidí ani neodpoví a zbaběle uteče. Ale je to tak. Každý má možnost volby. I ten, kdo závidí podnikatelům. Co mu brání pustit se do toho? Pak může taky „dělat jen dvě hodiny denně a chodit na pracovní obědy“, ne? :))
    Mějte se hezky, věřte že (téměř) každé povolání má smysl a tak si to svoje užívejme bez ohledu na kecy ostatních. Hana

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s