Smrt v přímém přenosu

Kdyby zmínky o tomto videu na You Tube neproběhly rychlostí blesku s důrazností uragánu sociálními sítěmi a kdyby se o něm nezmínily snad všechny deníky a kdyby mi o něm, s očima navrch hlavy, nevykládal náš hrobník, který si dodnes myslí, že Internet je hodně sprostý slovo a sociální síť si plete se sociálkou (add. MPSV), tak by mne tato nahrávka minula. You Tube používám jako obsáhlou knihovnu – poslech při rutinní práci. Video blogy nesleduji.

Jenže když se o něčem mluví v celé emoční škále, tak prostě zvědavost vítězí.

Shlédla a vyposlechla jsem celý záznam. Není mi z toho ani trošku dobře. Na videu ani na zvukovém záznamu není nic, co by nemohlo vidět či slyšet třeba i batole.

Žádná krev, žádná polámaná těla, žádný bolavý řev, dramatické sténání a tak podobně.

Děs čiší z toho, že vše se děje v reálném čase. Bez vědomí zúčastněných, že jsou součástí přímého přenosu. Detailní audio dokument o tom, co se děje po havárii. Dokonalé video ukazující, že mezi bytím a nebytím je hranice tenčí vlasu.

Tohle video, při vší úctě k pozůstalým rodičům a příbuzným, by mělo být zařazeno do výuky všech autoškol. Syrovější a pravdivější BESIP nemá šanci natočit.

Advertisements

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Smrt v přímém přenosu

 1. Kutil napsal:

  Vy věříte, že shlédnutí sebedrsnějšího videa odradí budoucí řidiče od hazardu? Možná frekventanty autoškol ve věku od padesáti nahoru. A to ještě jen ty, kteří mají rozum. To byste popírala podstatu mládí, najmě těch náctiletých. Proto to tak sdílejí, protože to taky zkusí. A neplatí to jen u automobilismu, vemte třeba selfie…
  (Ale omlouvám se, reaguju obecně, zmiňovanou událost jsme zaznamenal jen „zpravodajsky“, bez emocí, video jsem neviděl a ani mě to neláká.)

  • oldwomen napsal:

   Toto video není drsné. Sledovala jsem jej z profesního zájmu. Mi ta analýza průšvihových dat vyloženě chybí. Kozule a nenažraný stav tkalcovský dávají málo podnětů k rozhejbání závitů pod šedou kůrou 😦 Jasně, že taky ze zvědavosti, když už náš hrobník, s očima navrch hlavy… Kritickou část jsem si pustila několikrát. Je mi řidičky líto, život restartovat nejde. Vysoká rychlost, rozptýlení čmouhou na čelním skle – to je hned.
   Kdo chce riskovat, toho neodradí nic. Ale silně pochybuji, že i nejotrlejší pubescent bude toužit napodobit taran do zdi. Přeci jen zbytkový pud sebezáchovy…
   Jsem dneska ráno kličkovala rozkopaným Brnem tam a zase zpět. Skoro přes celý město a nejvíc kolem Moraváku. Plus D1 k tomu. Jsem v příjemném šoku, že nikdo nepředjížděl na poslední chvíli v místech zúžení, že fungoval zip i bez troubení, že nákladní auta používala stoupací pruhy a že díky tomu i když provoz byl celkem hustý, tak to odsejpalo. Jasně, že to není výstražným filmečkem. Že se prostě sešla dobrá konstelace hvězd 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s