Tak jsem se teda na to E-E-Tečku zeptala

Já – EET poradna: Týká se mne až třetí vlna této vymoženosti. Jsem tradiční řemeslník a prodávám buď z domova přes internet (marginální obrat) nebo celoročně ve venkovním stánku, bez ohledu na klimatické podmínky. Provozovnu ani jinou prodejnu nemám. Celý sklad (materiál i výrobky) i účetnictví se mi vejde do jednoho EXEL sešitu s propojenými listy. Plus fyzický archiv – složka pro papírové výdajové doklady a dvanáct obálek pro vydané příjmové (propsané kopie účtenek z prodejních bločků) na kalendářní rok. Nepoužívám ani systém Pohoda, protože j pro mne zbytečně velký. Znamená to, po SW stránce, že si k příjmovému pokladnímu systému budu muset dokoupit minimálně „skladové karty hotových výrobků“ a platit každoročně aktualizace plus samozřejmě zálohování a každý měsíc za případnou technickou podporu, jak je toto (viz nabídky prodejců HW) součástí nákladů na provoz EET?
Dále, protože se mne týká jen a pouze pokladna do ruky, jak je vyřešena její odolnost vůči vnějším klimatickým vlivům. Konkrétně jak bude souprava (pokladna plus tiskárna) fungovat v teplotách od mínus dvaceti pěti až mínus třiceti stupňů Celsia (ráno na vánočních trzích tomu tak v našich končinách může být opakovaně) do plus šedesáti stupňů Celsia (na slunku v letních měsících také nic neobvyklého), dále pak, jak to bude s její odolností vůči polétavému prachu, pylu, vysoké vzdušné vlhkosti (no jo, mlhy bejvaj protivný) a i silnému dešti (bouřky bývají náhlé a prudké). Auto vedle stánku na naprosté většině trhů být nesmí a parkoviště bývá v docházkové vzdálenosti dvě až patnáct minut. Nabízené „kasy“ do ruky pro obsluhu v předzahrádkách jsou pro trhovce z hlediska klimatických vlivů nedostatečně odolné.
Dále jak to bude s připojením na internet. WIFI zdarma je na náměstí či návsi, o hradních nádvořích nemluvě, buď iluzí, nebo jej její výkon tak slabý, že se prostě nepřipojíte. Znamená tedy povinnost používat EET i nutnost vlastního (tedy každý měsíc platit paušál či si hlídat stav předplacené karty) mobilního připojení?
To se mi líbí · Odpovědět · 6 hod
EET poradna
EET poradna – já: Bude vám stačit EET aplikace, nemáte povinnost (v rámci EET) mít skladové karty hotových výrobků a podobně. Profesionální pokladny (ne běžné mobily a tablety) zvládnou častou zátěž a běžné klimatické podmínky. Jejich odolnost, co se týče teplot a podobně, se bude zřejmě lišit výrobce od výrobce, takto obecně se nedá říct, jestli pokladny vydrží v minus třiceti stupních. A k poslední otázce – pokud není k dispozici wi-fi, budete si muset zařídit mobilní internet nebo si požádat o zjednodušený režim EET pro místa, kde není dostupný internet.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
vysvětlivka pod čarou:
EET poradna Dobrý den, EET poradna je projektem firmy Cígler Software, která patří k největším dodavatelům účetních systémů u nás. Víme, jak je téma EET pro podnikatele důležité, a proto o něm aktuálně informujeme. S ministerstvem financí ani A. Babišem nejsme nijak spojení.
———————————————————————————————————————————————————
shrnutí pod další čarou:
K povinným daňovým odvodům lživě zvanými pojištění sociální a zdravotní, k pojištění nemocenskému a dalším nutným nákladům, které nemůžeš odečíst od daňového základu si přičti další povinné náklady, které musíš platit, ať na to máš nebo ne. Jaké že to jsou? Ročně poplatek za aktualizaci příslušné aplikace pokladního systému a měsíčně poplatek za mobilní připojení a potencionální servis „pokladny“. Z odpovědi EET poradny jasně vyplývá, že klimatické podmínky běžné v naší republice nejsou běžnými klimatickými podmínkami vhodnými pro provoz státní správou vnucovaného technického zařízení.
Koblihářovo volební hláška „Prostě to uděláme (zařídíme)“ nabírá další (nechutný a obludný) rozměr.
Napadá mne ještě něco. Lživým výrokem je jednoznačně, viz výše naznačené, že OSVČ žádné další náklady nevznikají. V placených reklamních (kolik to asi tak stojí a kdo to platí) blocích vysílají už několik týdnů opakovaný slib o navýšení výběru konkrétní částky díky zavedení EET. Není toto tak trošku klamavou reklamou? A není klamavá reklama to samé co podvod? A není podvod trestným činem i v (ne)právním prostředí České republiky?
Ještě klika, že nejsem „všeci“ a bydlím ve Stepi a ne „tuná“. Bych i zvažovala trestní oznámení na pana ministra financí Ing Andreje Babiše pro pomluvu. Viz jeho další státnický výrok: „Všeci tuná kradnú.“.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Tak jsem se teda na to E-E-Tečku zeptala

 1. Milena napsal:

  Musím zareagovat na poslední odstavec. A musím oponovat. Pan Babiš má pravdu. Pokud pod pojmem „všeci“ budeme rozumět stát.

  • oldwomen napsal:

   Jenže stát je, matematicky vzato, množina jednotlivců. Ano, někteří kradou. Ale většina nikoli.
   Nechá se ještě na tento výrok vztáhnout přísloví, že každý cikán hádá dle své planety. To by ale bylo ještě pikantnější uřeknutí. Znamenalo by to, že pan ministr Babiš se pohybuje výhradně mezi zloději.

 2. Honza napsal:

  Vůbec Vám živnostníkům nezávidím :-(( Tohle je fakt úplný Kocourkov.

 3. Kutil napsal:

  Skoro to vypadá, jako byste chtěla naznačit, že odborníci (!), kteří vymysleli a realizují EET, uvedli do provozu něco, co je nedomyšlené, nedodělané, nelogické, nespravedlivé, ba přímo šlendrián. Nebo že je to dokonce celé nesmyslné.
  No, paní, komu jinému byste už měla věřit než odborníkům.
  Asi takovým, kteří léta (!) vymýšleli nové parkovací zóny v Praze, instalovali stovky parkovacích cedulí s dodatkovými tabulkami s kódy, které když automobilista zadá do chytrého mobilu, má zaplacené parkování, aby po týdnu (!) provozu zjistili, že kdokoliv může ty kódy přelepit vlastními kódy a platba půjde na jeho účet, takže teď ty dodatkové tabulky zase sundávají.
  Myslím, že se na to díváte ze špatného úhlu. Přece nechcete připravit o práci armádu lidí (stojící za branami fabrik), která bude pro EET vymýšlet a vyrábět přístroje a proškolovat plátce, a čím složitější EET, tím delší, větší a dražší všechno kolem; a totéž platí i pro parkovací zóny tady u nás.
  Vy jste moc poctivá, vás je pro tenhle stát škoda…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s