Počátek léta místo okurek zavařuje mozky

Tropické dny počátku letošního léta urychlují dozrávání rybízu a višní, kdo pilně zalévá, sklízí první nakladačky. Jahody již jsou sladkou minulostí. Začala okurková zavařovací sezona. Zavařeniny z plodů počátku léta jsou stále milým zpestřením zimního jídelníčku. Na rozdíl od výpotků horkohlavých. A že se jich poslední dobou ale rodí.
Sněmovna hrdého Albionu vypsala referendum, co jako teda by si plebs představoval a študované hlavy přály, když už teda časy, kdy nad Impériem slunce nezapadalo jsou fuč a na kontinentě je to takový a onaký, jestli by na pár let nebylo fajn využít výhody mega vodního příkopu… Vyšla jim z toho plichta. Půlka voličů zákonodárcům doporučila se na obskurní spolek zvaný Evropská Unie vykašlat – a měla ze svého úhlu pohledu pravdu. Druhá půlka voličů by ráda v tomto (ne)soustátí ráda setrvala. Také měla, jak překvapivé, ze svého úhlu pohledu pravdu. A začaly padat výroky. A začaly se kyselit ksichty. A padat hračky do kanálu. Začalo se generalizovat. Predikovat. Věštit z kondenzačních par. Zatracení ilumináti a chemtrailsáci a starý struktury, prostě VONI. Jak že je to s tou z plotny staženou kaší?
Osobně jsem byla proti vstupu do EU, protože jakýpak spojený státy evropský, když jaksi nejni vyřešená ochrana vnějších hranic a obrana obecně, chybí zákony platné na celém území a nadřazené těm lokálním, regiony si nejsou rovny a tak dále a tak podobně. Pohyb zboží i pracovníků přece bylo možné řešit mezinárodními smlouvami, stejně tak i cestování bez nutností víz a speciálních cestovních dokladů.
A „umělecký“ spolek Z-toho-ven se (opět) projevil jako Sto-hoven. Záměna prezidentské standarty za obří trencle mohla být považována, za žertík poukazující na chyby v ostraze Hradu i prezidenta (ať už si o jeho osobě myslíme co chceme). Krádež a zničení jednoho ze symbolů České republiky již ale vtípek není. Dostavení se skupiny k soudu v oblečení evokujícím rok 1894 a asi naznačujícím, že se koná proces s omladinou číslo dvě (malé písmeno „o“ psáno úmyslně) pobavilo kouzlem nechtěného. Ono v procesu s Omladinou bylo souzeno podstatně víc obyčejných výtržníků a chuligánů než nositelů myšlenek a ideálů. Plus u Omladiny se policie sakra nadřela, aby důkazy vyrobila, zatímco omladina je sama dodala na stříbrném tácku.
Cosi mi našeptává, že letošní léto bude na výrokové perly tuze úrodné. Ať z úst eurokomisařů, politiků pletoucích si politiku s politikařením, pseudovlastenců ať už je jejich vlast kde chce, tak i z per klábosnic z vlastní vůle analytiků, politologů, prognostiků v blogerském podhoubí, a samozřejmě i z oficiálních redakčních stájí.

Kdyby raději zapršelo 🙂

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Počátek léta místo okurek zavařuje mozky

 1. jolana88 napsal:

  Nesmím se rozčilovat – tudíž Díky za shrnutí, pod něž se klidně podepíšu. — na rozdíl od všech těch „demo-rádobyzavšechny“ kecy v kleci, co se objevují v (údajně) veřejných mlejnstrýmech. PS: poslední dobou často přemýšlím nejen o dešti, ale Héraklovi obecně :/

 2. Marie Pokorna napsal:

  No já zírám. Ti Vás tedy museli nakrknout, když jste překročila Rubikon svojí blogerské apolitičnosti:-) Ale aby bylo jasné, já si myslím nemlich to samé a vlastně ani nemám, co bych ještě dodala.

  • oldwomen napsal:

   Nakrknout – to ani ne. Prostě už toho všeho bylo moc a ze všech stran. Jak píše Kutil, jde o to, jestli jdeš s námi nebo proti nám. Jako by nešlo jít vedle, nebo úplně jinudy. Případně se zastavit, porozhlédnout se po kraji.
   Nešlo. Bo stádo.

 3. Kutil napsal:

  A to já s vámi nesouhlasím. S tím, co píšete. A můžu, ne? Svobodně. A můžu, aniž bychom se kvůli tomu napadli a chtěli se vzájemně věšet. A to všichni neumějí. Což je problém. Jediný problém. O to, co je správné a co ne, totiž vůbec nejde. Ono o to ostatně nešlo nikdy. Jdeš s námi, nebo proti nám? O to šlo. A jde.
  Ale s tím, kolik že se teď najednou vyrojilo odborníků na VB a EU a prognostiků na to, co se všechno stane, s vámi souhlasím. Taky mě udivuje, co jich je.

 4. Witch napsal:

  Mne dnes pobavila poznámka, jak Pákistánci volili Brexit, protože jsou v GB dlouho a nějaké Evropany tam nechtějí. A souhlasím s Vaším shrnutím. Jen podotek: EU taky dotovala kdejaký moderní chodník, ale že dlaždice prorůstají trávou, hrdé majitele upravených obcí nijak nedráždí. Což podle mne taky vypovídá o fungování některých principů. Drobnost, ale …

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s