Add. 8.3.2016

Jela jsem v pozdním odpoledni do Brna a fantazírovala, jaké by to bylo skvělé mít v Traktoru, toho jména Druhém, ve výši očí někde před čelním sklem neumatlatelný objektiv a na volantu spoušť, protože to by byly fotečky, to by byla panoramata, to by se nebe zatkávalo do tapisérií i s obzory soumračnými….
Jela jsem v pozdním odpoledni do Brna a uspávající monotónnost žbrblání motoru jsem přehlušovala proudem slova i hudby z rádia. Pobaveně jsem si uvědomila, že ČRO 2 jede ve věky prověřeném schematu Rozhlasu po drátě. Včetně play listu a moderátory zvaných populárních neusmrtitelných hostů. Zase jsem s tetou čistila zeleninu na večeři a vedla desetileté dospělé holčičí řeči. Do reality mne vrátily nevážné zprávy. Reprtérka děla do éteru, že dnes je v … vstup do plaveckého bazénu mužům zakázán. A dotazované dámy si pochvalovaly, jaká je to paráda, že mohou býti v bikinách a neposlouchat sexistické poznámky. Pánové se ke slovu moc nedostali, maximálně sem tam hluboký hlas odvrkl, že je mu to fuk, ať se baby baví.
Retro pocity, veskrze libé, byly fuč. Snění výtvarné taktéž.
Den v bazénu bez mužů totiž, zcela jistě mimo úmysl pořadatelů i ševelící reprtérky, řízl do pěkně hnusného vředu naší společnosti.
Den v bazénu bez mužů naznačil, za nadšeného békání ovcí, že vono by to zase šlo vrátit se pohlavní segregací o století či dvě. O čem to mluvím? Pomněte nedávný počin Českých drah. K vagonu pro rodiče (matky) s dětmi měly přibýt (a i přibyly, maminka, která mne onehdá vyprovázela na nádraží, se pečlivě ujistila, že sedím v tom správném a měla pocit, že jen díky tomuto budu cestovat bezpečně a pohodlně – vlak byl poloprázdný, kupé byla i tak obsazena velmi solitérně) vagony jen pro ženy bez mužského doprovodu.
Situace na trhu práce je taková jaká je.
Vysílané reakce na den v bazénu bez mužů kouzlem nechtěného nadzvedly pokličku z nočníku, ve kterém to už pěkně dlouho kvasí, a vyvalil se smrad. Smrad pouze papírové rovnoprávnosti pohlaví, smrad pouze papírově rovných příležitostí, smrad praktické nemožnosti ženy bez doprovodu zajít si bez rizika obtěžování na skleničku či kávu do baru (třeba proto, že jí ujel večerní spoj a další jede až v noci a nádražní hala je taková, jaká je, o čekárně ani nemluvě), smrad riskantnosti osamělých procházek. Smrad všední ženské každodennosti.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Add. 8.3.2016

 1. jolana88 napsal:

  Ani jsem nevěděla, že taková kupíčka ještě jezdí. Poslední info, co o nich mám – že ve špičce stejně „zákaz“ vstupu neplatí – ánžto riziko napadení nebo obtěžování před bdícím spolucestujícími se limitně blíží nule. njn někteří „rovní“ jsou si halt „rovnější“ 😦

 2. Sedmi napsal:

  to by se musela cela koncepce od zacatku zmenit, ne jen chtit v muzskem systemu „dorovnat“ zeny do urovne muzu, to je totiz apriori spatne…

 3. Liška napsal:

  Nadmíru povedeně napsaný článek (ne že by ty jiné nebyly, ale dnes mě to nějak obzvlášť potěšilo).

 4. samazakanalem napsal:

  A bude ještě hůř. Fakt by mě zajímalo, co to ty ženské vede k tomu, že jsou vůči mužům čím dál agresívnější a pořád chtějí něco extra, když na druhé straně tak zoufale bojují o to, aby s muži stály v jedné lajně. A pak chtějí extra zacházení. To je fakt blbinec toto.

  A co mě udivuje ještě víc je ta masívní ženská podpora hordám nájezdníků z ne-civilizací kde je ženská tak maximálně užitečný kus domácího zvířete – dokud je tedy užitečná. S nějakýma malýma výjimkama. To bude tou výchovou, hodně práv, minimum povinností, uzametaná cestička, doma se nic dělat nemusí, k plotně jít je fuj a nedůstojné takové princezny – přece nebude vyvářet chlapovi ! – běda chtít, aby řádně mákla. K tomu gender studie. To se pak vymýšlí hovadiny když to jinej odedře a platí.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s