Ach jo, to je zase v médyjých veselo aneb kdo že to vlastně plete z hovna bič

Známe to všichni. Z kontextu vytržená věta oproštěná od do nového významu nehodících se a tudíž nadbytečných slůvek hozená do virtuálního světa žijící náhle svým vlastním životem a nabalující na sebe další a další trapnosti až je větší Červeného trpaslíka a je nestravitelná i pro černé díry. Pro nacházeče politiky i v recepisu na krupicovou kaši důrazně podotýkám, že Červený trpaslík je kosmická loď s jedinečnou posádkou a že bloudí ještě vzdálenějším vesmírem, než se Temná síla odvážila jen pomyslet, že by nakoukla, a rytíři Yedi ani netuší, že tam, daleko, ještě něco je. Dále pak podotýkám, že černá díra je standardním pojmem, strejda Google vyplivne celou encyklopedii vysvětlující toto slovní spojení. Je to princip podrazácké nepomluvy, protože „dyks to přece řek“, který skvěle fungoval u inkvizičních soudů i u zasedání uličních výborů. Proč vymejšlet nějaký nový extrabuřty, když davu to stačí hodit takhle a úspěch (čti odvedení pozornosti od důležitějšího) je zaručen.
Je tedy fakt, že s prvním z přímé volby vzešlým prezidentem fakt nuda není.Je fakt, že jeho výroky jsou brutálními zkratkami i bez oné komentátorem prováděné procedury likvidující pro komentátora nevhodná balastní slova.
Pan prezident odpověděl na dotaz z publika jak se zbavit premiéra toto:
„Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov.“
A následující den můžeme číst tyto novinové titulky:
Padlo trestní oznámení na Miloše Zemana
Zemanovo výroky děsí moji rodinu
Zemanův exporadce podal na prezidenta trestní oznámení kvůli výroku o kalašnikovu
Prezident straší, premiér mluví jako státník
Do blogosféry i-děsu, žumpy diskuzí Parlametních listů či novinek nejsem ochotna ani nakouknout, stejně tak do názorů v Aktuálně a tak podobně.
Proč mezi klubka, jehlice, háčky, vysokobřezí kozy, nahřívající se líheň i klíčící semena paprik a celerů pouštím výše uvedenou nečistotu? Protože si kladu otázku, co tahle kouřová clona má maskovat a na co v nejbližší budoucnosti budeme zírat jak vezír na vizír; kde zase budou utaženy šrouby a okleštěna svoboda. Slova a pohybu minimálně. Protože kromě Týdne jsem nikde nenašla doslovnou citaci slov Miloše Zemana. Čímž netvrdím, že Týden je jediný, který je uvedl. Nejsem výstřižková služba a odebírám, zobrazuji,kupuji si jen omezený počet periodik s celostátní působností. Ale všechny ostatní články, které jsem na toto téma otevřela děly toto: „Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby. A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov.“
Nevím, jak ctění čtenáři tohoto blogu vnímají výše uvedené citace.
Já je vnímám významem sdělení nebetyčně rozdílně.
A jo, pro mladší a městské ještě jedna vysvětlivka k titulku. Z hovna bič neupleteš. Když upleteš, tak nezapráskáš. Když zapráskáš, tak jen sebe./em>

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím, povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na Ach jo, to je zase v médyjých veselo aneb kdo že to vlastně plete z hovna bič

 1. jolana88 napsal:

  já o tom, co je „za“ – snad radši ani nepřemýšlím :/ Ne, že by v tiché domácnosti nebyl čas a klid, ale na jedné straně poslanci a jejich „změny“, nečerpání dotací, povolování odposlechů a na straně druhé Marxová, Valachová, „zlepšováky“, rychloschůzka vyýšegrádu …

 2. vonrammstein napsal:

  Já to vnímám tak, že jenom debil dokáže z marginálního vtípku udělat aféru. Ale za peníze, že jo.
  Kurevsky špinavej džob, tahle novinařina. Ba co dím-i ta kurva by se za něco takovýho styděla.

  • jolana88 napsal:

   „jak podotýká vR, i kurva má zbytky svědomí a sebeúcty. I ercnaturální kurva tvrdím já…“. Souhlasím – Právě to svědomí a sebeúcta odlišuje kurvy od „množinářů“

 3. Kutil napsal:

  Zeman krůček po krůčku vytváří obraz, že je prezidentem vpravdě lidovým. Tedy náš. Dělá to geniálně. Ostatně i média jsou toho důkazem. Pro příští volbu mu předpovídám 70 % v prvním kole. (Jen mě trochu mate, že se tím necháte tak vytáčet.)

  • oldwomen napsal:

   Vytáčí není ten správný výraz. Jsem schopna odhadnout míru škodolibosti Miloše Zemana a vím, že každou větu, kterou vypustí z úst, cílí naprosto přesně.
   Vadí mi tupost (valné části komentátrů) hraničící s blbostí . A ta se publikací okleštěného výroku projevila v celé své nahotě. Jak u PAST+COPY pisálků profesionálních i amatérských, tak u „diskutérského“ davu. Je to furt to samý opakování dávno minulého s již známými důsledky.
   Chápu, že hypotéka musí být splacena včas, auto na vzduch (zatím) nejezdí, děcka jsou drahý luxus…, jenže, jak podotýká vR, i kurva má zbytky svědomí a sebeúcty. I ercnaturální kurva tvrdím já.
   Ano, kampaň za znovuzvolení vede Miloš Zeman od prvního dne, kdy podepsal prezidentský slib. Ano, geniálně. Je starý, fyzicky nemocný. Skvělý analytik a velice dobrý prognostik. S prakticky neomezeným přístupem k informacím. Bez nich (informací) by to nešlo.

  • oldwomen napsal:

   Kutile, novinářů si vážím. Jenže vono jich fakulta žurnalistiky produkuje tuze málo. Je jich míň, jak šafránu.

   • Kutil napsal:

    No, tady asi nejsem na vaší straně. Od prezidenta to bylo cílené, věděl, že to média roznesou (tím, že v tom budou šlapat) i k těm, kteří by si toho jinak ani nevšimli. Věděl, že právě proto musí udělat takovou pointu. Věděl, že Sobotku hodně lidí považuje kvůli migrantům za vlastizrádce, nenávidí ho, čili je jen upevnil v jejich přesvědčení a zlobě, věděl taky, že do kritiky jeho pointy se pustí hlavně jeho odpůrci, čili nepřátelé jeho příznivců – a dobré každé rozdráždění, které přináší body.
    (Obranou by bylo ignorování jeho počínání, jen suché zpravodajství někde uvnitř. Ale to je při konkurenci nereálné – a díky za ni, že je, nesmí to být jinak. Ale to sem nepatří.)
    A že je citace neúplná? Ale no tak… Copak vám se třeba na fakultě nestalo, že přednášející poutavou řeč zakončil nepatřičným vtipem, kterým jednak shodil všechno, co předtím řekl, ale hlavně vám v hlavě zůstal jen ten jeho nešťastný vtip?
    (A kdybych odhlédl od politiky a bral to čistě jen z pohledu slušného chování, pak tak jako před kolegyní, které zrovna umírá matka, nekončím své repliky vtipy o smrti v rodině, očekával bych, že hlava státu v situaci, kdy je společnost rozvášněná a bojí se teroristů, nebude vtipkovat na téma střílení premiérů. Nota bene veřejně před školáky.)
    Je mi líto, vidím to jinak.

    • oldwomen napsal:

     Cituji sama sebe:“… a vím, že každou větu, kterou vypustí z úst, cílí naprosto přesně.“ Tak v první části spolu souhlasíme. Předpokládám.
     Když já promovala na elektrofakultě s celkem specifickým výukovým programem. Fyzikální zákony se blbě fórkem shazují. Ale matikář nám oživoval nudu teorie drby z života autora té či oné věty, kterou nám hlavy omezené odmítaly na první dobrou vstřebat. A poslední dva roky,kdy jsme rvali do hlav detaily palubních a řídících systémů daly vtípky mimo obor nepublikovatelné.
     S poslední částí reakce souhlasím jen částečně. Výzva k popravě premiéra nezazněla.
     Migranti… prosím pěkně nerozmatlávat, na hysterických náladách davu mají média lví podíl. Ve Vídni padlí příslušníci Olomouckého pluku (ano, ti, co ubránili Vídeň „před Turkem“) musí v hromadných hrobech rotovat jak čamrdy. A nejen oni. Mimochodem, Turci. Jako bratři ve zbrani se celkem vybarvují. Skoro pátokolonně.

     • Kutil napsal:

      Tak dobře, ustupuju. Že bych se chtěl hádat o M. Z., by bylo fakt to úplně poslední… A pokud jde o média. Zas až tak hysterie to nebyla, co jsme tak koukal, velké deníky se k tomu postavily celkem střízlivě, veřejnoprávní veřejnoprávně, to spíš byla záležitost i-médií, a tam je každé kliknutí dobré. A že se k tomu vyjádřilo tolik politiků – no, když jim ti z i-médií volali… Jinak by neštěkl pes. A to by asi bylo to úplně nejlepší…

      • Witch napsal:

       Na velké deníky mám zase já pifku ohledně té střízlivosti. Byla to masáž dost drsná a racionality poskrovnu. Nezodpovědné lítání od pangejtu k pangejtu, informační hodnota minimální. Za všechno jeden příklad, který jsem už dávno, snad v červenci, uvedla. Snímek se spoutanými maldíky v autobuse, s tím, jak hnusně se k nim chováme. Ani slovo o tom, nakolik to bylo nouzové, když by měla normálně eskorta převážet lidi v určitém poměru a tohle byli zoufalci (stejně opravdu časem někde autobus ukradli), ale jak byl bus narvaný civilisty, nikde jaksi policajta nevidět. Konkrétní opatření, pokud se dostala do médií, byla k smíchu a jenom ukazovala, jak bídná podpora řadovým lidem byla, jak mizerné zajištění shora – z čehož vznikla i bouřka kolem čísel fixkou. Přála bych kritikům zažít jekot žen, kdyby se jediné děcko zatoulalo. Novinář má koukat na všechny strany mince a nikoliv lézt do zadku převládajícímu mínění – výsledkem byla jen silná nevůle a hrůza mezi minimálně, útržkovitě informovanými lidmi.
       Ano, TEĎ už vystupují média celekm rozumně, také proto, že se lidi probouzejí z podporované hysterie. Jo a oslovila jsem tehdy ihned tu emočně vypjatou novinářku, komentující autobus – neodpověděla.
       Dělala se sranda ze Šabatové kontroly tábora – a já zase slyšela z podobného místa už chvíli předtím, že ministerstvu trvalo několik měsíců, než od rozhodnutí, kdy skutečně střediska praskala ve švech, navozila aspoň ty kontejnery. Na vyšších místech se vůbec neřešily potřeby našich řadových lidí ani těch zoufalců… Hlavně tam nahoře, i na evropské úrovni, šel rozum divnými pěšinkami. I naše Hybášková tam varovala už před třemi roky! A to nejmíň Německo a Francie už dávno věděly, že s přistěhovalci není jenom sranda.
       Aby bylo jasno, na čem trvám: nouzová pomoc určitě, hlavně těm bezbranným, co nejvíc trpí. Pokud možno dřív, než se dají do pohybu. A trvat na pravidlech, včetně ochrany svých hranic, soužití a aklimatizaci těch, kdo zůstanou. Ne, že bychom nepotřebovali pracovité ruce, ale drž se pravidel tam, kde jsi, koho chleba jíš… Však víte.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s