Ach jo. Aneb zlaty vokurky!

V Breclavi donutili cesti policiste vystoupit celkem velke mnozstvi cizincu, kteri sice meli platne jizdenky, ale jiz nikoli doklady a viza. Ehm, doklady a viza vlastne oni cizokrajni cestujici nemeli zadne. Osobne s timto postupem nemam problem. Zakony nasi zeme jsou takove jake jsou. Respektuji je. Stejne tak bych respektovala zakony zemi, ze kterych oni, cizinci, pochazi. Kdybych se z nejakeho duvodu v jejich rodne zemi nachazela.
Protoze mezi cizinci byly i male deti a protoze nasi policiste s bidou vladnou anglictinou, ale nikoli dialekty Blizkeho vychodu a protoze cizinci mozna vladli stejne mizernou anglictinou a nebylo mozne jasne domluvy, tak doslo k nejprostcimu reseni, aby nebyly omylem rozdeleny rodiny. Kazdemu zadrzenemu bylo fixem na predlokti napsano cislo vlaku, ze ktereho byl vysazen a poradove cislo. Nevidim v tomto postupu nic urazliveho, ponizujiciho a zavrzeni hodneho.
Kdyz se v ceske porodnici narodi dite, tak ma gencianovou violetou pocmarane stehno i hyzdi. Mama ruku. A to i kdyz je stale spolu. Pro sichr.
Razitka na ruku pri odchodu „na kourovou“ a nebo “ dem-se-projit“ z vesnicke tancovacky zname asi vsichni.
Dale se pak na na predloktich pocmaranych bezencich dopousteli cesti policiste dalsich zlocinu. Ubytovali je ve svych telocvicnach, poskytli jim spacaky a prikryvky, zajistili lekarske prohlidky, umoznili RTG vysetreni mladistvych – nejen jestli treba netrpi tuberkulozou, ale take, a to asi hlavne, jestli nekecaji o svem skutecnem veku.
Priznavam se, jsem vinna. I s timto postupem souhlasim.
Nikoli vsak italsti Zide. Jednani ceskych policistu v nich vyvolalo vzpominky na holokaust. Nejsem antisemita. Nejsem xenofob. Nejsem vulgarni skutky. Slovem vzacne ano. Nicmene na prirovnavani breclavskych policistu s tridirnou lidi v nemeckych koncetracich musim reagovat. Pouhe „Zidi, bezte s tim do prdele“ je velmi jemne vyjadreni.
Zdroj znechuceni – Lidovky, 2.9.2015, clanek Italsti Zide odsoudili ceske cislovani uprchliku.

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na Ach jo. Aneb zlaty vokurky!

 1. Kutil napsal:

  V televizním zpravodajství z oné Břeclavi zazněla taky policejní věta: Hele, támhle je ještě jeden. Nevím proč, ale vybavila se mi při tom scéna z prvního filmu Planeta opic (viděného v dětství), jak tam opice na koních honí divoce žijící lidi ve vyské trávě…

  • oldwomen napsal:

   Planetu opic miluji. A pak taky Ostrov doktora Monroa. Vaše přiznání mne pobavilo. Podvědomí je mrcha nekorektní 🙂
   Mně se při čtení zpráv posledních pár týdnů vybavují odstavce Vítězného oblouku a Černého obelisku. Není mi z toho moc dobře po těle a ani po duchu. Hentá oná dějinná spirála.

   • Kutil napsal:

    No jo, jsem asi citlivější na to, když jedni zacházejí s jinými jako s lidmi druhé kategorie… Planetu opic nevyhledávám, není to „můj“ film, těžko říct proč, a vlastně ani Remarqua, možná se na svět dívám jinak. 😦
    (Ale migrace je chytlavé téma. Bloger, který by je aspoň jednou nezmínil, je mrtvý bloger. Jak říká legendární Homolka. Jen tak dál.)

    • oldwomen napsal:

     Migrace je velice silné téma. U Remarqua stěžejní. Tak asi proto se mi vybavují konkrétní odstavce.
     Planeta opic – no to je neveřejný důvod.
     Ehm. Není lidí druhé a ani jiné kategorie. Myslím si. Nadlidi a podlidi a skorolidi… no tak to tu už bylo. I s pokusy o vědecké zdůvodnění. Pseudovědecké.
     V Norimberku s tím začali. A taky tam s tím i skončili. Doufala jsem tedy, že o byla tenkrát konečná a definitivní uzavírka slepé ulice. Zcela zjevně uzávěra nebyla hermetická.
     Stejně tak jsem myslela, že fosfen a yperit zůstanou navěky na smetišti dějin. Viz Haag. Nezůstaly.
     A dost, zase vidím přes barevnou clonu. Nevím, nepíšu, nepodepisuju, nedivím se.
     To už raději pidilidi, co bydlí pod podlahou. Jako třeba v King size.

     • Kutil napsal:

      Při vnímání dějin dvacátého století jsem těžko chápal, jak se mohlo tak obrovské množství lidí vyspělé kultury té doby nechat masově přesvědčit, že jsou vyvolená rasa a že v zájmu jejího zachování a zachování statutu je potřeba páchat zvěrstva. Především vyhlazovat ty druhořadé rasy. A vlastně nejen rasy. Přičítal jsem to absenci informací. Jenže když to tak sleduju dneska, kdy naše kultura prošla takovou zkušeností a kdy má neomezený přístup k jakýmkoliv informacím jako nikdy předtím… Jak to chápat, co s tím? A teď, babo, raď. (To nemyslím vás, to se jen tak říká.)

    • jura napsal:

     Uff… Nevím, jestli jste vůbec něco od Remarqua četl, protože je to jeden ze spisovatelů, který má prakticky vše, o čem píše, podloženo vlastními prožitky. Je to jeden z nejlepších protiválečných spisovatelů všech dob a srovnávat Planetu opic a dílo tohoto geniálního autora je něco tak absurdního, jako srovnávat třeba Madonu a Mozarta.

 2. MarunaP napsal:

  Souhlas s článkem. Ovšem kulím oči, že jste se dotkla tématu víceméně politického, což obvykle neděláte. Ti Taloši Vás teda nakrkli;-)

  • oldwomen napsal:

   Ano, v perexu blogu mám apolitičnost zdůrazněnu. Jenže ono to nejde – nemít názor. Hláška italských Židů (a je mi jasné, že se teď dopouštím kruté nespravedlnosti, protože předjímám kolektivní vinu) byla jen poslední kapkou v poháru naštvanosti na Italy v souvislosti s uprchlíky.

 3. Witch napsal:

  A to je ještě chybí, že policisté používají své služební toalety a umývárny pro cizince, aby se to zvládlo… Ti v tom počtu nerespektují ani jediný předmět, který by si chtěli policisté nechat „pro sebe“, takže pokud by něco chytli, za dobrotu…

  • oldwomen napsal:

   Ano, vojáci, posílaní na mise, jsou očkováni velice pečlivě. Policisté jen, když si, i blbou žloutenku, očkování zaplatí ze svého. O šlápotách na ulici mluvím. O těch, kteří jsou v každodenním styku s bezdomovci a tak podobně. Plus tedy nevím, jestli třeba taková stafylokoková nákaza (to je hned) chycená při výkonu služby je pro policistu nemocí z povolání. Vono jsou kmeny rezistentní na antibiotika a celkem úspěšně se na ně umírá. O Česku píšu, ne o Asii a Africe. Nebo třeba stará známá tuberkuloza. To je taky hned. Bordel v léčbě udělali pro změnu kluci ukrajinský a ruský, co se v ťurmě ocitli. V báni je léčili, ale skončil trest, skončila léčba. Na co chodit k doktorovi, na Západ a do Ameriky vede cesta…… Juj, rezistentní kmeny Kochovo tyčinek.
   Okouzlující – a dost. Se zase naštvu a neuvidím si do pusy klávesnice.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s