Štrikovací sobota kavárensky povalečská

Kdo nepocítil nudu ze stereotypu (tý)denního rozvrhu a již oslavil třicítku, ať po mne hodí šutrem. Protože je vysoká pravděpodobnost, že se netrefí, dovoluji si upřesnit, že toužím výhradně po zrnech, hrudkách, ba i hroudách, tvořených (nejlépe čistým) uhlíkem. Brinellovou stupnicí se nevzrušujte, v případě uhlíku si poradím s celou její škálou.
Aby moravské sobotní srazy krotitelek přízí způsoby všelikými nesklouzly do šedi předvídatelnosti, ponecháváme neměnný pouze čas. Od desíti dopoledne (protože i barista je člověk) do čtyř odpoledne (protože nebrněnské mají domů spojení prapodivné). Pořadí soboty v měsíci je voleno generátorem náhodné pracky a také hlasováním na FB stránce. Periodicita jednou za měsíc až šest týdnů. Sice máme „hnízdo“ u Tří ocásků, ale v rámci boje se stereotypy jsme již okupovaly i Spolek, přifařily se k Vlněným sestrám v Atlasu, dnes jsme rekognoskovaly klubovky u krbu v Industře.
Sešlo se „jen“ skalní jádro složené z přespolních. Brněnky mohou litovat. Komorní atmosféra, dobré světlo, skvělá káva, šlehající plameny v kamnech, snové obrazy pana Čelechovského. Přátelé, přiznejte se, kdo už zažil: vést při cinkání pletacích jehlic hovory pracovní i obyčejnsky drbat o ničem, popíjet voňavou lahodu ze šálku, ulamovat sušenku či uždibovat dortík – a to vše v galerii s právě probíhající vzpomínkovou výstavou?
IMG_0174

IMG_0177

IMG_0179

IMG_0180

IMG_0194

IMG_0204
A protože v Industře se lze setkat naprosto se vším, tedy i proklatě akčním žurnalistou, tak fotograf Brněnského deníku nás viděl, v čase, kdy si s Mílou povídala paní reportérka, takto:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/pletarky-se-v-brnenske-industre-podelily-o-svoje-zkusenosti-20150314.html

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím, šmodrchání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Štrikovací sobota kavárensky povalečská

 1. Marcela napsal:

  A jsou z Vás i „hvězdy“-mediální! Gratuluji a závidím, to setkání, s tlacháním a pletením. Já tu měla dnes jen jednu , kterou jsem učila plést hladce-obrace a ani mé ruce nezahálely.my začaly v jednu a před osmou končily. Teda jen ta jedna, já ještě pletu… Dobrou noc přeji! Marcela

 2. jolana88 napsal:

  a prací se rodí hvězdy … Sluší Vám to. Rukavička pěkná, moc pěkná.

 3. oldwomen napsal:

  Fotografové nás celkem prudili. Ale naučily jsme s Kristýnou jednu slečnu reportérku nahazovat a plést hladce 🙂 Prý se zastaví i na obrace očka 😀

 4. Witch napsal:

  Jéžiškovane, to muselo být bezva! (zase) 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s