Osmý březen 2015

Osmý březen 2015 byla neděle. Stárnoucí blogerína správně (a včas, né s křížkem po fůnuse, jak já) připomněla březen 1857, kdy už toho všeho měly švadlenky na americkém středozápadě dost a vyšly do ulic… A také velice správně upozornila, Blogerína jedna nadčasová, že osmý březen je také Mezinárodním dnem ledvin.
A všechny moje Já odhodily jehly a háčky a jehlice, stejně tak i košťata a vařečky a prachovky a vidle i sekery a kladiva a vrtačky s příklepem i bez, a učinily pokus transformovat se do jedný jediný ženský a dopřát jí volno.
Nastartovala jsem Traktor, toho jména Druhý, a loudala se psími mezírkami a ostatními silnicemi tříd nízkých, ba i bez třídních, ze Stepi do vzdáleného Brün. Sluníčko svítilo, nebe bylo zářivé, z lísek visely girlandy jehněd, poslední zbytky havranů se houfovali k odletu domů, zajíci se honili po ozimech. Předjaří kýčovité jak vyšité.
I cestu z Brün je možné zařadit do šuplete s nápisem „kochací“. Jak byl krásný den, tak byla krásná i noc. Nebe bez mráčku a plné zářivých hvězd, Měsíc dva dny po úplňku.
Odpoledne v metropoli jsem si užívala procházkou po dláždění, necháváním se obskakovat, usrkávání kávy z pidikoflíku (aby ledviny měly z čeho tvořit šutry a písek na pánvičkách), olíznutím skleničky suchého bílého (no jo, řidičák fakt potřebuju), řečmi o ničem a ostatními nezávadnými a nekonfliktními společensko-konverzačními tématy, upíjením vody z ušlechtilé sklenky (to aby to ledviny neměly s tvorbou kameniva snadné) a díváním se a vracení se do časů před složením akademického slibu.
IMG_0169

IMG_0161

IMG_0162

IMG_0167
Momentky z vernisáže výstavy Potřeba existence pořádané u příležitosti desátého výročí úmrtí vědce, malíře a básníka Antonína Čalkovského.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Osmý březen 2015

 1. oldwomen napsal:

  Omluva za nevyplý datum – halt novej foťák.
  A také je mi trošku líto, že to má třeba takový Kutil k nám, na Moravu, tak daleko. Vím, že by se mu výstava tuze líbila.

  • Kutil napsal:

   Pro Kutila není na Moravu daleko, jen má trochu líné nožičky, ručičky, hlavičku, nebo co je potřeba k tomu, aby se k cestě odhodlal. Ale obrazy vypadají zajímavě. Nový foťák – to jistě značí, že tu uvidíme ještě víc pěkných obrázků…

 2. Witch napsal:

  Milá OW, já si toho ani nevšimla. V duchu jsem tam byla s Vámi a taky si to užívala 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s