Ani nahá, ani oblečená, ani bosá, ani obutá

Přesně tak si už celkem dlouho doma připadám.
Další rok si podal s dalším rokem ruku, ale u nás doma žádná změna. Topení v pracovně visí pod oknem, trubky z něj vedou, jak se sluší a patří, zdí do vedlejší místnosti – síně, kde ze zdi trčí, hned vedle (aby bylo teplo už od dveří, dám do síně, je dlouhá, žebříčkové radiátory dva, uvidíš, jaký ti bude teplíčko) pověšeného trubkového radiátoru, který je pro jistotu bez připojených trubek. Vlastně ano, změna se konala. Druhý síňový radiátor už není naaranžován na štokorleti, jako že tady to bude, ale je také, také bez přívodních trubek, pověšen na zdi.
Koupelna v hrubé stavbě.
Vchodové dveře stále zapěnované, stejně tak všechna okna do ulice. Tedy zevnitř. Zvenčí jsou oplácané omítkou už od předloňska.
Stále v celém přízemí topí jen radiátor v kuchyni (malý, je počítáno s kachlovým sporákem, který je složen, s očíslovanými kachly, na půdě), v koupelně
(malý, na usušení ručníků) a normální radiátor v kdysi obýváku. Radiátor v kdysi dětském pokoji je opřen o zeď.
Když mužskýmu upadnou ruce, je to zlý. Když se dostaví hysterické záchvaty a paranoidní stavy, když si ženská přivede pomoc – je to ještě horší. Je těžké být letadelem ve světě bláznů.
Pozitivem je umřetý DoDo historický kotlík elektrického topení. Donutil Staříka proklestit dílnou cestičku do kotelny, odhalit kotel na dřevo (a dřevěné i uhelné brikety). Jak jde o mužské pohodlí… A já zvesela likviduji nashromážděné krabice a překližkové zbytky a dřevěné zmetky z domu a na komíně suším větrem polámané větve (samo, že nakrácené a naštípané – tak akorát na přiložení) a prasetem zlikvidované ohrady a mám radost z postupně se zvětšujícího dvora. O víkendu topí Stařík. Ekobriketami v igelitovém pytli. Nabírá je v ochranných rukavicích. Pro jistotu. Hnůj (větve z okusu, prkna z hrazení…) nepřikládá, je plný bacilů.
A tak jsem se letos vzbouřila. Vím, jak jsou Vánoce pro Staříka důležité. Jenže já dělám sterilní domácnost a kapu do koutů aromatické oleje, venčím (Staříkovu) Báru, uklízím po ní (a to každodenně a celoročně) – a Stařík uklohní salát a zaleze (tak jak každý jiný den) na celé svátky k počítači. Horní komora je teplá a čistá. Stařenky ho svou přítomností vlastně obtěžují a ruší při sjíždění youtube a louskání slunečnice.
A tak jsem se letos vzbouřila. Neuklidila jsem. Nenaplnila jsem aromalampy. Nevyhnala jsem pavouky z koutů a nechala viset pavučiny od stropů. Nedovláčela chvojí do truhlíků do oken. Nedojela na sádky pro ryby. Vlastně ani nevím, co k tomu dvakrát do roka (počátkem listopadu je generálka) dělanému salátu bude. Kapra bojkotuji a vepřové i kuřecí už v mrazáku není.
Mohla bych. Stihla bych. Jenže nechci.
A tak jediné vánoční okno je u mne v pracovně. I s jehličím na venkovním parapetu. A háčkovanou a paličkovanou chumelenicí nazdobenou fíkusovou bonzají.
Křeslo u přímotopu je volné.
Když bude Stařík chtít, může přijít na návštěvu.
IMAG2484

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím, povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 reakcí na Ani nahá, ani oblečená, ani bosá, ani obutá

 1. Witch napsal:

  Jauvajs. U nás se čeká na synka, že zítra (nebo spíš během víkendu) namastí svaly a s taťkou vyklidí z budoucího obýváku 2 staré tv a nejmíň 3 kravsky velké monitory. A dvě pračky. nehodlám moc šílet, ale z půlky letos obýváček bude a basta! Na stromeček… S houpacím křeslem. Mým. 😉 Nejnáhradnější postel pro hosty už je ustlaná s přehozem. Ať žije revoluce!!!

 2. jolana88 napsal:

  víš co, máš pravdu. vyndala jsem tašku, připravenou na nákup; na lednici napsala seznam prací, co jsem nestihla (hafo 😉 ); zapálím svíčku, vařím kafčo … mám advent …

 3. Sedmi napsal:

  Teda ty mě děsíš…. Protože to je jako bys psala o Lvovi za pár let… Například potřetí mi visí hacka na miminko za hrazdu mezi dveřmi, kudy se nejčastěji chodí. Ty kovový futra má miminko pět centimetrů od hlavy…koupila jsem háky do stropu…když jsem dovezla vrtačku od kamarádky, nebyl vrták. Koupila jsem vrták a výsledek jsou dvě nepoužitelné díry ve stropě, kousek od elektřiny. Mno, snad to uhlídám i potřetí. Ještě tři měsíce…
  Pozvat si nikoho taky nemůžu, to je pak o rozvod… Tak nevím..

  • Witch napsal:

   Za třicet roků to bude veselá historka do slepičárny 😉 Vlastně na tohle využití to ani nepřeju…

  • jolana88 napsal:

   vždyť říkám pořád:“genetičtí symbionti“ 😀

  • oldwomen napsal:

   Dobrá rada pramenící z na vlastní hřbet zažitého – zapomeň na realizaci snu o bydlení v domečku. Nebo začni pracovat na dovednosti se fyzicky naklonovat. Třeba budeš lepší – mně se to ještě nepovedlo 😆

   • Sedmi napsal:

    … tohle je nase neverending story… chceme se z panelacku prestehovat jinam uz asi pet let… zatim porad ale nic. posledni vyvoj je, ze spis koupime chaticku nekde pobliz a bude… jeden dum uz nam v rodine spadl na hlavu, protoze tatinek je taky intelektual, tak se bojim tehoz vyvoje i u nas… a ja jsem uplne leva taky, to by asi nedopadlo dobre co?

 4. lukrecia napsal:

  Jsou nenapravitelní, jsou nenahraditelní, milujeme je.

 5. Agent P. napsal:

  Zaplať Bůh za dosud fungující tradiční model rodiny u nás V Psojedech:-)http://psojedy.webnode.cz/news/svodka-x-aneb-nesem-vam-noviny-/
  Přeju pěkné svátky, snad všechno do středy doženete!
  Až se Štědrý den zeptá, pozdě bude odvolávat se na falešnou emancipaci:-)

  • oldwomen napsal:

   Drahý agente P(echáčku) 🙂 Kdybych chtěla, dohnala bych. Jenže nechci.Napekla a nazdobila jsem cukroví pro tchána a pro své už přespolní děti (ehm, služby v nepřetržitém provozu nepřejí rodinným svátkům svobodných a bezdětných). Domů ani drobek.
   Na Vánoce si beru od Staříka dovolenou 🙂

 6. Strejda Olin napsal:

  Ne každý chlap je manuálně zručný a dychtivý něco kutit. Mě se to netýká, ale umím si představit, že takoví jsou. To potom musí přijít na řadu profi řemeslník, jenže ten zase nepracuje zadarmo. Já si dokážu řadu drobných oprav a úprav udělat sám, ale třeba rozvést topení, elektro a vodo instalaci, položit podlahu, vyměnit okna, předělat koupelnu nebo kuchyň, namontovat sádrokarton, přeložit tašky na střeše, vyměnit okapy, položit dlaždice a obkladačky bych si netroufnul.
  Nevím kam zařadit Staříka. Jestli by chtěl, ale neumí, nebo umí ale nechce. Že by neuměl a nechce? Třeba nemá tu správnou motivaci. Někdo to řeší stejně jako s věcmi. Když nejsou k užitku a jen překážejí, tak se prostě vyhodí 🙂

  • oldwomen napsal:

   Umí, ale nechce. „Soka“ (placeného řemeslníka, bouchače od firmy na fakturu) nesnese. Kdybych to neprožívala na vlastní kůži, tak by to bylo celkem zábavné studium etologie vyšších primátů. V kombinaci se selektivní hluchotou … fakt vzal Fausta čert? Nebyla to paní Faustová, která navštívila manželovo studovnu a jak to tam viděla, ty povlaky plísní na tyglících a záclony z pavučin a závěje prachu a tak, tak jí bouchly saze pod zadkem a kolmej start, to je pak hned 🙂 strop nestrop 😆

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s