…. a tak si tu žijem ….

Stařík inzeroval, že provedl generálku sekačky. Stařenky, ta husa naivní, mu na to opět skočila jak jezevčice na svíčkovou. Po prvním týdnu sečení byly drobné problémy se startováním, stařík děl, že blbej benzín a zasranej Babiš i s biosložkou. Pak se vyvrbil problém s klínovým řemenem. Dobře, mohlo se stát, že se prodejce zbavil historického zpuchřelého kusu.
A stařík začal ječet na stařenky, že jasně z Asie psal, že má koupit příslušenství k motoru, co je doma a ne další motor. Stařenky oponovala, že motor, co je doma má devadesát kilo bez příslušenství a že se nevešel do tehdejšího auta a že když zdechne tohle, tak to nějak někam dovláčí, zatímco s tamtím teda nehne. A že když má stařík něco se skvělým doporučovaným motorem cokoli zemědělského dělat, tak se napřed tři dny válí pod strojem a pak teda tu nutnou půlhodinu dělá potřebné a za měsíc až půl roku zase to samé. Tři dny kutění a leštění a seřizování a čtvrt hodiny výkonu. Že takovejhle křáp si teda fakt může nacpat do … píííííp.
Stařík je již dlouhou dobu ženatý muž a ví, kdy má změnit téma už skoro hádky. Přeci se nepráskne, že buď je jeho skvělý stroj opravdu drek a nebo že po tři dny simuluje činnost a užívá si fetování benzínových výparů.
Říkala stařenky staříkovi, že se vypršelo a že nastal čas sena. Že potřebuje, aby zkontroloval bowdeny a podíval se na karburátor a filtry, protože nastává čas sena a sekačka dostane ve třech dnech opravdu zabrat. V nedělní večer Stařík bez uzardění tvrdil, že vše v naprostém pořádku. V pondělí ráno odvezla stařenky staříka na nádraží a jak trochu opadla rosa vyjela do luk. Po hodině práce, zhruba ve čtvrtině denního sečícího plánu se sekačka zastavila.
Stařenky se rozzlobila, vtrhla staříkovi do dílenského chlapského soukromí (a potlačila mdloby z viděného), pohledala gola sady a kleště a šroubováky a klíč na svíčky a šmirgl papír a další vyloženě dámské hračky a pustila se do rozborky sekačky.
Bowden brzdy – roztřepený a blízký přetržení. Lomy na drátcích lanka nové nejsou.
Vzduchový filtr plný benzínu. Proč? Zaseklý plovák karburátoru? Ne. Zasviněné trysky? Ne. Těsnění sání je rozpadlé a netěsní a podfukuje.
Sumace? Jestli má stařík alespoň zbytky pudu sebezáchovy, tak se na víkend domů z pracovních cest nevrací. Už jen vrstvy šmíru v zákoutích motoru jej usvědčují, že si zimní generálku vymyslel. Stav vzduchového filtru je důkazem, že se na kontrolu stroje před seny vykašlal. Stařenky je mrcha zákeřná. Rozborku si krok po kroku fotila.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na …. a tak si tu žijem ….

 1. Kutil napsal:

  Vy to máte v povaze. Místo abyste seděla na mezi a fňukala, tak jdete a sekačku si opravíte. Však váš manžel dobře ví, jaký má doma poklad. Jinak by přece s takovým klidem neodjel…

 2. jolana88 napsal:

  🙂 tak to bych viděla na dloooouuuhhhýýý pracovní týden – bez víkendu … pro jistotu. fotosy jsou fotosy …

 3. oldwomen napsal:

  Mám nepříjemný pocit, že budu brzo vdova vlastní rukou. Struna je již velmi, ale opravdu VELMI, napnutá.

 4. lukrecia napsal:

  Ach, jak je milujeme… Navzdory všemu. Jsou nám oporou. Trable se sekačkou budou brzy zapomenuty.

  • oldwomen napsal:

   jo opíráme se o ně – jak tyčka o fazolový stonek

   • jolana88 napsal:

    zrovna jsem našla ……“Víš, drahý, kdyby někdo z nás dvou umřel, tak se přestěhuji do Vídně…“ 😀 😉

    • oldwomen napsal:

     Asi tak.
     Mám jasno. Stěhována budu nohama napřed. Počítala jsem s tím, když jsem zadávala futra na vchodové dveře 🙂
     Téda, vize pracovny o šedesáti čtverečních metrech v nejteplejší části domu a s poctivým horizontálním stavem, ó, kam se na hrabe Prátr i se Šelbrůnem a Mariahilfeštráse. Sachrovo dorty ber čert.

 5. Martin88 napsal:

  Jó řidič, ten tvrdej chleba má, musí znát rotor karburátor kondenzátor… co si člověk neudělá sám..

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s