Únor bílý pole sílí

S ohledem na tuto pranostiku hledím do budoucna značně pesimisticky. Náladu mi nezvedá ani „roste-li tráva v lednu, sahá bída ke dnu“. Protože tráva v lednu rostla, pole letos sníh ještě neviděla a moc dní s teplotou pod bodem mrazu také ještě nebylo. Navíc je sucho. Mám obavy z pozdních mrazů. Prasata, psi i přežvýkavci mé strachy jen potvrzují. Zimní kožíšky jim v nadcházejícím předjaří spíše houstnou, než by se chystaly k línání.

Step, sobota, 8. února 2014, hodina po poledni SEČ:

IMAG2069 IMAG2055 IMAG2061 IMAG2065

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká ...., bašta ze dvora, jak to vidím, povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Únor bílý pole sílí

 1. Sedmi napsal:

  tady na severu je letos taky divna zima…

 2. Witch napsal:

  Na západě nám pes v lednu línal ze zimní srsti a měl pravdu… Zbytek se uvidí. I když Němci prorokovali teplejší dny, až včera sníh z polí spláchl déšť, chvíli tu bílo bylo 😦

 3. Strejda Olin napsal:

  V zimě 2012/13 přezimovalo na mé chatě ve vodoměrné šachtě množství slepýšů. Letos tam není žádný. Může to mít souvislost s tuhostí zimy?

 4. jolana88 napsal:

  sluníčko, větřík, spíše „jarně“ mrazivo. Na hřišti za domem děti na houpačkách. Raní budíček zpěvem ptačím. Zima ani zdálky. A lidi, lidi taky nějaký „nedomrlí“- nálada nikde, myšlenky fuč .. Kdo by řekl, že já budu vyhlížet bílej ňus ..

 5. Strejda Olin napsal:

  Já osobně zimu a sníh k ničemu nepotřebuji a rád se bez nich obejdu. Zejména tady ve městě. Ale chápu a rozumím tomu, že zima je prospěšná a důležitá. Jen by měla být „normální“, tzn. bez extrémů. Stálé počasí, teploty kolem -5°C, sněhu tak 20 cm. To se ale týká všech ročních období, která jakoby dnes přestala existovat. Alespoň tady na západě středních Čech. Včera jsem pracoval na zahradě (465 m.n.m.) a bylo jak koncem března, dokonce jsem viděl včelu a doma za oknem se probudila moucha.

 6. oldwomen napsal:

  Včera bylo plus patnáct, ve stínu za poledne, dnes je plus jedenáct. V noci teploty padají k nule, ale ne pod ní.
  Vloni bylo počasí jak na houpačce, měnilo se skokově – a zmrzlíci dorazili až v červnu. Vlastně se loňskou „zimu“ topilo a přitápělo od počátku září do počátku července.
  Koukám z okna na sloup komárů vyrojených ze záhonu. Tři neděle zimy mrazivky a sněhových závějí by to chtělo. Pro redukci plísní i jarní vláhu. A včul. Ne v půli dubna.

 7. Maruna P napsal:

  Znojemsko – pod 300n.m. Včera mírný prolet včel, dělají úklidy (vynášejí mrtvé včelky). Jestli se pravé jaro opozdí, budou mít spotřebované zásoby a budeme muset zavčas přikrmit. Naštěstí se u nás inverze stará o mlhy, takže se ty teploty brzdí. Včera jsme z naší oplocenky vyháněli srnce, který zapomněl, kudy se tam dostal(to jsme hned spravili). Kdyby byla tužší zima, tak tam napáchal hodně škody, ale travička zelená tam rostla, takže stromkům se nic nestalo. V lesní tůňce skoro nic, ačkoli by tam mělo být přes půl metru vody. Takže lesní sucho je obrovské. Tahle absence pravé zimy mi dělá starosti, to zas bude klíšťat.

 8. Kutil napsal:

  Ale ta vypařená voda musí někde spadnout. Takže zase povodně?

  • oldwomen napsal:

   Kutile, já nevím. Momentálně máme sice, pro roční dobu, málo spodní vody, ale také pár čísel promrzlé půdy pod blátíčkem na povrchu. Tak včerejší lijavec volně odtekl kanálem a potokem do Černého moře. Bo jsme na přítoku Dunaje 🙂 Jestli nenapadne sníh, můžeme čekat fest sucho. Jestli budou povodně také hodně záleží na tom jak a kde bude na jaře pršet. Osobně se velmi, ale opravdu velmi, bojím pozdních mrazů.

 9. Witch napsal:

  U nás trochu napadlo a zrovna taje, budou slunečné dny. teploty se chtějí držet na nočním lehkém mínusu, těch plus jedenáct by taky ev dne mělo dorazit 😦

 10. zarox21 napsal:

  Jen aby se nám neopakoval sedmačtyřicátý. Případná neúroda se může ledaskomu hodit. 😦

 11. Bavor V. napsal:

  Když se dívám na růže či borůvky, mám strach, jestli se nám ta Zima ještě nějak nepředvede. Naštěstí teploty v noci (zatím) pod, přes den kolem pěti.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s