Překvapení pod lehce zapařenou kopkou otavy

No jo, to je samý toluen a herdule a Beruščin cuchanec šmodrchaný do člověčensky úhlednějších motanic a virtuální dštění ohně i síry na staříka a fňukání nad aktuálním počasím, které nikdy není akurátní, a o zviřátkách ani slovo.
Ono je to taky rutina a pro kolemjdoucího nakukujícího i nuda. Kozy dojí, kráva dojí i kojí, slepice nesou, svině ryjou v ohradě, běží za kýblem šrotu, že by mne i povalily, psí dědeček Richard šediví a pospává, pubeťák Bára má před prvním háráním a kdykoli ji musím nechat doma, tak mi to při návratu dá náležitě sežrat. A ještě mi při likvidaci akutních škod hlasitě nadává, jak jsem hnusná a žádnej kámoš a proč jsem jí teda dávala pelíšek na sedadlo spolujezdce a co jí to dalo práce olízat do psího pořádku boční okýnko a že jsem hnusná, když jí nechávám doma s tím senilou ochrápaným a nedovolím jí uklidit i to velký čelní okno a co dělá pelíšek za tou mříží za sedačkou a jak to, že je okno zase člověčenský, takový práce a zase abych vyplazovala jazyk a zase abych to razítkovala čenichem, škaredá škaredá dvounožkyně, co? piškotek?, tak jo, ale bylo to naposledy, takovej podraz, zavřít mě tu, ještě jeden piškotek říkáš, tak jo, ale ulej i syrovátku do mističky.
Kromě šmodrchání a vytírání a sejření a praní a vaření taky odvážím mrvu, a aby byl výdej, musí být i příjem, tak cesty pro šroty, a denně na zelené a sem tam řádek otavy do kopky shrnout a kopky dostat z louky na seník, běžná rutina každodenního.
A pak zvednu vidlemi kopku suché jeteliny a stébla na zemi ožijí ježčími čtyřčaty:
IMAG1505

IMAG1506

IMAG1508
Zase jsem je přikryla před slunečním úpalem, dobrala zbytek a jela si, před vyházením nákladu na seník, poslechnout litanie zhrzené jezevčice.

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká ...., jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Překvapení pod lehce zapařenou kopkou otavy

 1. oldwomen napsal:

  Fotky asi nic moc – mobil. Ale bodliny zabarvením splývají se strništěm a hlínou. Dokonalé mimikry.

 2. 747 napsal:

  Pěkný poklad! Asi se poohlédnu kde tady vlastně nyní přebývá ježek, co si chodil cpát pupek do Prdečkovy misky. Co kdyby… 😉

 3. Bavor V. napsal:

  To je krása, závidím, ale my máme aspoň malé slepejše. Už aby vyrostli, prý jsou celí žhaví na slimejše. Jako ti ježourci

 4. Vladka napsal:

  Jo, pejskové! Páníček míní, pejsek mění (a s páníčkem pěkně mává). Závidím to zelené. Tady není co síct, natož otavěnku sušit. Ještě že narostlo tolik zjara. Krmíme seno 😦
  Pozdravuji ježečky i celý tvůj zvěřinec.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s