Také bývám alečlověkem – a nestydím se

Karel Čapek napsal úchvatný fejeton o alelidech.  Světa běh se moc nemění a lidé už vůbec ne. Stejně jako před tři čtvrtě stoletím jsou mezi námi alelidé z povolání. Mám pocit, že v současnosti je jich nějak víc, než jich bylo za dob bratří Čapků. Možná je to pocit mylný, způsobený prostým lidským zapomínáním.

Přistihla jsem se, že občas alečlověkem bývám. Přikyvuji, poslouchám, když se pak dostanu ke slovu, tak se jednoznačně identifikuji:  „jo, to je sice pravda, ale…“.

Nejčastěji jsem alečlověkem ve chvílích, kdy se řeč stočí na partnerské podivnosti. Chápu, že někdo má rád holky a jiný má raději holky.

Opravdu chápu. Nakonec příroda je moudrá a stejnopohlavní páry mají ve své generaci zpravidla svou genetickou konečnou. Znám několik rozvedených otců, kteří žijí spokojeně v registrovaném partnerství a jejich (spíše sousedovo) biologické děti s nimi tráví víkendy i dovolené . Pamatuji dobu, kdy byla homosexualita trestná. Pamatuji dobu, kdy se věřilo, že homosexualita je léčitelná nemoc.  Je zbytečné zdůrazňovat, že u kluků je záliba v klucích více vidět. Homosexuální ženy snáze splývají v davu.  Nesouhlasím s adopcí dětí stejnopohlavními páry, ALE velké množství dětí je vychováváno v neúplných rodinách a opravdu věřím tomu, že pro dítě může být lepší, když je obklopeno láskyplnou péčí strejdy a strejdy, případně tety a tety, než je sebelépe materiálně vybavený děcák.

Pamatuji dobu, kdy každý neheteroexuálně orientovaný toto pečlivě tajil i před nejbližší rodinou. Jsem ráda, že tento čas je za námi a doufám, že se nevrátí. ALE bojím se druhého extrému. V posledních měsících se mi vnímám, že homosexuální vztahy jsou prezentovány jako naprosto normální a vítané, zatímco  heterosexuální vztahy, z kategorie „na psí knížku“, jsou nutným zlem a svazek manželský uzavírají a potomky v něm plodí jen jedinci mdlého rozumu. Podivné. Rodina bývala základem státu již v prehistorických dobách.

Dnes mé vidění světa dostalo další ránu. Au. Hvězdiček mi kolem hlavy lítalo víc, než na vlajce Spojených Států Evropských i Amerických dohromady. Někdy v létě jsem se zmiňovala o kulturním šoku, který jsem utrpěla, když jsem náhodně viděla, no ve výčepu, kde jinde taky, jeden z dílů úžasné reality-Farmy.  V následné povídavé diskuzi jsme si s vR přáli, že když tedy chudáci šoumeni tak tuze moc hladoví a masa pochtívají, že by se k problému mohli postavit čelem a po vzoru dávných námořníků  sežrat plavčíka, protože ten teplouš si nic jinýho nezaslouží. Televizi vídám spíše omylem. Nevím, kdo v tom vyhrál a co vyhrál. Na zmiňovaný příspěvek z kategorie povzdechů jsem zapomněla nejspíš ve chvíli, kdy zmizel z postranní lišty. Z hlubin šedé kůry jej vytáhla ven dnešní návštěva u graduovaného léčitele. Slivovice není všeléčitelná. V čekárně, asi aby se pacošům lépe čekalo, je pověšená placatá obrazovka přes půl zdi, místo nástěnky s dietními doporučeními a obrázkem zadehtovaných plic a nebo zapolypovaného střeva, a v ordinačních hodinách se na ní míhají ozvučené obrázky. Pan doktor šetří práci kolegům psychiatrům a místo nekonečné smyčky s rozjásanou pohublou Janou Smutnou  a znovu-smíškem díky nalepené zubní náhradě a dámou trávící spokojené chvíle s vnoučkem jen díky inkontinenčním pomůckám a stoletému tenistovi s absencí problémů s prostatou i klouby a dalšími z reklamního panoptika zdravotních nepomůcek, kašle na práskače a pouští aktuální vysílání televize  NOVA.  Bylo těsně po poledni. Místo obvyklého zpravodajství pomoc-vražda-loupež-znásilnění-zachráněnej pejsek-uvidíte brzo povídala čtečka zpráv, že on ten letní homofarmář se v rámci akce zaláskoval do homoprodukčního a byla to láska jako trám až do minulýho tejdne, kdy se kluci poškorpili a nemajetný studující homofarmář, plně ekonomicky závislý na partnerovi, sbalil svých pět švestek a utekl zpět k rodičům. Čtečka ještě zašveholila, že chudáček má v lásce smůlu, že ani předchozí vztah mu dlouho nevydržel – na obrazovce se objevila fotka předchozího postaršího bejvalýho a čtečka práskla i jméno a povolání a celkem malý město,  kde žije, celkem dobrá kurvárna, řekla bych.  Dále šveholila, že farmářský šoumen je smutný, opět nezadaný, učí se na zkoušky a hledá si novou práci.

Chápu, někdo má rád holky a jiný zase vdolky. Proti gustu žádnej dišputát a koneckonců záleží na vkusu každého soudruha, že… ALE … lepit se na movitého… a říkat tomu práce… asi jo… důležitý je řádek s jménem na výplatní listině… asi  stárnu… naivně jsem si myslela, že prostituce je stále mimo zákon… hetero i homo.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

21 reakcí na Také bývám alečlověkem – a nestydím se

 1. LadyEvil napsal:

  Já mám rád ty holky :)))

 2. Strejda Olin napsal:

  Mě se zdá, že to již není 4%, ale 40% menšina. Každou chvíli se dovídám o dalších a dalších „celebritách“, že jsou „na chlapečky“. Roztomile žvatlají a šišlají a šéfredaktoři snad mají dojem, že diváci a čtenáři po ničem jiném netouží než poslouchat teplouše. Čeho je příliš, toho je moc!

  • oldwomen napsal:

   Strejdo Oline, berte to tak, že když nejste zajímavý znalostmi či dovednostmi, nemáte výraznější talent, toužíte po pohodlném žití, ale máte smůlu, protože jste se nenarodil do rodiny, která by vás, ač jste blbej jak tágo, protlačila do nějaké té dozorčí rady a nebo ještě lépe z vás neudělala poslance z povolání, tak co vám zbývá jiného, než se vést na vlně módy a okázale hrát neheterosexuála. Jste-li kluk. Jako holka máte šanci býti celkem anonymní zlatokopkou. Ano, i jako mladík můžete lovit starší dámy a hrát na jejich mateřské pudy, jenže ono movitých dam zase tolik ve společnosti není.
   Povšiml jste si, kolik pozornosti ze stran médií je věnováno pseudoproblémům těchto nicek?

   • Strejda Olin napsal:

    Mě homosexuálové nikdy nijak nevadili a homosexualitu jsem vždy chápal jako přirozenou orientaci, ne jako nemoc apod. Osobně jsem se s žádným nesetkal (nevím o tom), ale vadí mi způsob jejich mediální prezentace i to, jak se někteří sami projevují. Z doslechu vím, že se mezi sebou znají (a poznají), že se vzájemně podporují i profesně v zaměstnání, že si starší doslova vydržují ty mladé „koloušky“ a mají-li možnost, různě je protěžují (herci, režiséři ap.) a ti „kolouškové“ jsou nezřídka prostituty a příživníky. Klasickým příkladem je pan režisér Troška a jeho obliba ve velmi mladých „hošanech“, kteří ho doslova zneužívají. To mu již údajně vyčítala i Helena Růžičková.
    Jinak jsem zásady, že když se mají dva rádi, na pohlaví nezáleží. Jen bych z nich nedělal „rodinu“ s dětmi. Zde bych hlasoval proti.

    • oldwomen napsal:

     Homosexualita se vyskytuje i u zvířat. Plus mínus pětiprocentně. K tomu je i celkem častý hermafrodismus. To jen, že nejen lidi…
     Určitě jste už s minimálně jedním potkal, možná jste byli i spolupracovníky. Mediální prezentace, tak jak jí bulvárně každodenně potkáváme vadí nejen Vám.

 3. věra napsal:

  Mám gaye v širším příbuzenstvu a znám i jeho partnera a jejich kamarády. Mohu jen konstatovat, že je škoda, že jsou na kluky, všichni jsou to vzdělaní, čistí a zajímaví muži, chovají se slušně a na veřejnosti nedávají nijak okázale svou orientaci najevo. Když startují na výlet na kolech, bývá jich okolo deseti krásných exemplářů, vypadají jako kterákoli jiná parta mužů, chystajících se na pánskou jízdu :-). Protože je z nám „zblízka“, jsem ráda, že jim dnes už nehrozí. Jinak lepení se na někoho u nich nefunguje, všichni jsou zaměstnaní a jsou mezi nimi dva ředitelé menších podniků, bankovní úředníci a konstruktér, varhaník a dirigent atd., takže jsou víc než schopní se dobře uživit. Někteří z nich jsou povídavější, takže vím, jak to bylo těžké, když zjistili, že se jim líbí kluci a jak těžko se s tím vyrovnávaly jejich rodiny (u všech se vztahy s rodiči nakonec srovnaly). Dva z té party byli ženatí, oba mají po jednom už skoro dospělém dítěti, vztahy s bývalkami i dětmi jsou v pořádku. A jinak, strejdo Oline, a těch gayů, co znám, byste nepoznal na žádném podle řeči i gestikulace o co se jedná. Je možné, že u těch, co se chovají tímto způsobem, je to jakási póza..

  • LadyEvil napsal:

   Kde se tu dává smajlík Finger Up? ♥

  • oldwomen napsal:

   Věro, mám ráda jejich humor. Mí kamarádi jsou i skvělými pozorovateli. Jen ne u všech se rodina srovnala s faktem. Kluky to hodně bolí.

   • věra napsal:

    Oldwomen, souhlasím. U nás se ta banda stavila skoro komplet mezi svátky, byla sranda.. Mají i krásný vztah k mým vnoučatům a vůbec dětem a není to fráze, i k ženám – jsou to výtečný kámoši, snad je to tím, že se jim do vztahu se ženskými neplete sex.. 🙂 Jiné gaye než tyto neznám, ale předpokládám, že i mezi nimi jsou „nemilí“ lidé, jako v každé lidské skupině, ale já mám prostě na kámoše štěstí 🙂

 4. věra napsal:

  Jinak, Oldwomen, už máte telátka? Trochu se bojím zeptat, mělo to být, jestli si dobře pamatuju okolo druhého, ale vím samozřejmě, že se telení může zpozdit..

  • oldwomen napsal:

   Jája povila podměrečného neživotaschopného býka, čert to vem, stejně měl před sebou maximálně deset měsíců života, hlavně že je kráva v pořádku. Nejspíš to bylo poslední loňské připomenutí invaze klostridií. Tereza zcela zjevně čeká bejka metrosexuála. Přenáší už týden. Vemeno nabušený, mlezivo odkapává, vulva obrovská, ale ještě neprokrvená… vet říkal, že tele má normální polohu a že žije. Třista dnů to bude 24. ledna. Tak uvidíme.
   Rozdojuju Jáju, mám obavy, že se u ní projevil pradědeček masňák. Vemeno i nádoj tomu odpovídá. I hustota a tučnost mléka. Je ještě hutnější než mají jerzeyky a nedá víc jak litr a půl na dojení. Jedno jestli ručně (fest tvrdý vemeno) a nebo dojačkou. V 2009 jsem vyměnila tele jerzey býka za stejně starou kříženku jalůvku. Poloviční jerzey, čtvrtinová brown swiss a čtvrtinově neznámá. Máma dojila v ustálené laktaci při nic moc péči dvanáct litrů, tak jsem si říkala, že to neznámé bude třeba taky mléčné, a zcela zjevně nebylo. Buď jí v březnu připustím masňákem a nechám si jí jako kámošku a trvalou dodavatelku hovězího do mrazáku, a kojnou jerzeyatům, nebo si hodím korunou, jestli prodej a nebo jatka.

   • věra napsal:

    Hm, to tedy není moc dobré, škoda, že tele bylo špatné, možná by ji trochu rozbouchalo – ale jestli má litr a půl, tak by z toho beztak nic moc nebylo. Možná, že by byla dobrá ta varianta s kojnou a samozásobitelkou hovězím, tam asi opravdu zapůsobil ten masňák. Já jsem měla vždycky nejradši „ajšírky“ a jejich kříženky, měly drobnější rámec a byly maličko choulostivější, ale měly slušný nádoj i dobrý tuk. Ono je to vždycky trošku riskantní, když člověk neví přesný původ, ale někdy se nezadaří, i když ví.. Tak snad se povede to další telátko..

 5. Witch napsal:

  Poslední dobou přemítám o tom, nakolik se někteří hoši formují pod tlakem společnosti do karikatury. Neba nakolik si v tom libují. Taky znám normální chlapy a kluky, co nejsou na holky, ale prostě jsou normální. Jeden hysterka znechutí chvíli natolik, že se mi holubičí povaha naježí dikobrazími ostny. Ano, svádí mne to k pohrdání, protože je předem jasné, že bych při rozepři mohla být obviněna z homofobie atd. Visí to ve vzduchu, zatím patří do okruhu známých. Jojo, vedle zajištěnějšího, vzdělaného partnera. Naštěstí hospodaření rozdělené, aspoň v závazcích.

 6. 747 napsal:

  Celebrity se dělají z kohokoliv, kdo není nudně normální. 😉 Nikdy nebudu celebritou. 😆

 7. Dana napsal:

  Tohle mi připomělo jeden dávný vtip: krátce po pádu komančů v naší zemičce přijde na úřad starší pán a žádá povolení o vystěhování na Kubu. „Na Kubu? Proč zrovna na Kubu, zrovna teď, když tu máme svobodu, konečně můžete všechno, můžete cestovat, podnikat studovat…“ diví se úředník.
  “ No víte“ odpovídá žadatel, “ bývaly doby, kdy homosexualita byla trestná. Pak přišla doba, kdy už sice nebyla trestná, ale udělali z ní nemoc a léčili jí. Jenže pak se přišlo na to, že nemoc to není a léčit se to nedá, tak to sice netrestali, ani neléčili, ale bylo to tak nějak nežádoucí. No a pak tak nějak vyšlo na povrch, že je to vlastně skoro normální, že je to jen taková běžná anomálie. A teď přichází doba, kdy se tím lidi začínají chlubit. No a já bych se nerad dožil doby, kdy ta homosexualita tady bude povinná.“

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s