Slepičí skon (nic pro citlivky)

Nalila jsem Svini řídkou šlichtu a začala čistit kraví stání. Slepice se seběhly vyzobat vybryndané.  Zaujalo mne chování jedné z nich.  Pobíhala kolem kolečka s mrvou poněkud bezhlavě. Byla bezhlavá. Nechat si kvůli zrnku kradeného žvance ukousnout hlavu, to je fakt na nominaci na slepičí Darwinovu cenu. Pověsila jsem ji na dveře stáje vykrvit, venkovní teplota se blíží nule, ráno ji spařím, bude polévka na neděli. Vlaška nebo bažant, to vyjde v hrnci nastejno.

Cigaňa zkontrolovala kvalitu kravího futra i kozoovčího lupení, prolustrovala mi kapsy, zhluboka upila teplých otrub a pustila do hrotku dva litříky mléka. Stále nevím, jestli je tak vyžraná, nebo jestli se s vánoci rozrosteme i o kůzlata.  Díky Upírce nevím, zda Ciganin nádoj klesá a nebo ne.  Za měsíc si budu muset udělat čas a pobýt půl dne mezi kozami, pohyby kůzlat by již měly být zřetelné a jejich srdíčka by měla být slyšitelná. Jestli vůbec něco přes řev bachorů bude slyšet. Nevím čas připuštění, nevím čas kozlení. Kozel trvale ve stádě je na jednu stranu prima, na druhou stranu, je to tu zas, jsou březí a nebo přežrané?

Jedu s prázdným kolečkem od hnojiště ke stáji. Slepičí polívka nebude. Monkvajice visí na bezhlavé nebožce, vlastně rve zbytky hrudníku  a cpe se ještě teplými slepičími prsy, peří se neobtěžuje vyplivovat.

Konec rozmazlování a hájení, princezničko.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká ...., povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

29 reakcí na Slepičí skon (nic pro citlivky)

 1. jolana88 napsal:

  chuť k jídlu je chuť k jídlu 🙂 K uzdravení vinšuju 😉

 2. 747 napsal:

  😆 Ta už zdravá je!
  A to ta slípka fakt běhala bez hlavy? Ony slípky neumírají na decapitaci? 😯

 3. Vlaďka napsal:

  To je teda fakt ze života. Nemít zvířata, nevěřím. Ale když jsem tuhle z terasy seškrabovala zbytky veverky, co ulovil prevít kocour, říkám si, že už je všechno možné. No hlavně, že jim chutná! Naše kozy vypadají taky velice těhotně, včetně letošních koziček. Ale vzhledem k tomu, že kozlík Matěj s nimi pobývá teprve třetí týden, snažil by se, ale dámy o něj moc zájem nejeví, budou zřejmě nacpané až k prasknutí. Říkám si, že Dorota neměla takový pupek, ani když čekala dvojčata.

 4. Witch napsal:

  Vida, jak potvůrce nemocné pomohla možnost ukrást si z nedovoleného 😉 😀
  Jojo, myslím, že právě bezhlavé slípky kdysi inspirovaly i k pokusům s nasazováním uťaté hlavy odsouzencovy.

  • 747 napsal:

   😯 Co, hlava? kam ? jak? komu? 😯

   • oldwomen napsal:

    Éro, pěkně a neodpudivě je to v tom Mydlářovi. Ono je to celkem morbiďárna. Jak bych jemně… nejlépe na drůbeži… po dekapitaci, před postmortální depilací a následnou pitvou, ještě chvíli pracuje srdce a svaly vykonávají práci, kterou dostaly nařízenou mozkem přesně ve chvíli, kdy sekérečka dopadala, Svinin rypák byl proklatě blízko – povel zní „zdrhej!“. Je to jen krátká doba, než dojde krev. Ono obě otevřené krkavice, že….

   • Witch napsal:

    Jk říkala OW, Jesenius to párkrát udělal v Praze. Lidi hrůzou řvali, že dotyčný popravenec ještě zamrkal a tak…

    • 747 napsal:

     🙄 ješkovyvoči! 😆 Až tak?!?! 😯

     • 747 napsal:

      …se mi z toho úplně popletli aj smajlíci, ten chcták tam rozhodně být neměl.
      Moment, a tak na co se teda nasazovala ta ufiknutá hlava?
      Ale stejně to musel bejt blbej pocit pro toho popravence, že jako on viděl a mrkal a říkal si ještě, že třeba to s tou popravou nakonec nedopadlo tak zle. No, a pak si všiml jak ti lidi ječí a zjistil, že jim nemůže zamávat a nohy že necejtí a tak vůbec je jako duše bez těla… 😛

     • oldwomen napsal:

      Jo, až tak. Jesenius laboroval, jestli když dostatečně rychle vrátí hlavu na místo, tak jestli třeba nepůjde odsouzenci vrátit život a na jak dlouho. Nj, jsme u těch votevřenejch krkavic. popisuje, že jeden dekapitovaný vrah dokonce i stačil odpovědět na položenou otázku.
      Škoda, že se tu neobjevuje Věra. Mohla by přihodit povídání o traumatickém šoku a tak podobně doktorsky.
      Téda, to je odskok od holého faktu, že svině ukousla nenažrané slepici hlavu a nebohou slípku ukradnul a sežral psí rekonvalescent 😆 🙄 😎

      • 747 napsal:

       No co, horory prej lidi baví! A todlecto je skorem jako overtura pro Hostel tři. 😛

       • oldwomen napsal:

        Proboha jaká hororová předehra? Docela normální všední dvorečková chvilka a okolnostmi vynucené ohlédnutí se za skoro středověkem.

        • 747 napsal:

         Nj, holt, na každým dvorku jsou normální trochu jiný věci. 😀

         • oldwomen napsal:

          🙂 Sviňa mi hodně zkvalitnila genom slepičí populace. Kam se na ní hrabe psí smečka i s plánovanou brakací hejna 😀
          Bavili jsme se na téma prase vs slepice u kapaného 😆 Staříčci dávali k lepšímu příhody – vlastně to byly variace na výše uvedené 😉
          Hm, zbyli jen nejprohnanější slepice a nejdrzejší kohouti. To bude příští rok veselo s kuřááátky 😎

          • 747 napsal:

           😀 A nestane se teď Monkwayce krvelačnou šelmou? Aby Vám teď v touze po teplých prsíčkách nevyvraždila celé hejno. 😯

      • Věra napsal:

       Ale Věra se tu objevuje… Jen jsem nějak bez nálady. Tohle počasí mě ubíjí, nemám ráda podzimní pošmourné dny.

    • Dana napsal:

     Přesně tak, mozek dá povel a svaly pracují a pracují a pracují a pracují a ani si nevšimnou, že mozek i se zobáčkem před hodnou chvílí skončil v psím břiše a ty hladké na to přijdou o hodně déle než ty pruhované a tak se mi jednou při slepičí pitvě přihodilo, že to, co mi leželo na stole, připomínalo spíše klubko svíjejících se hadů něž slepičí trávicí trakt. Zajímavý pohled to byl, jen co je pravda.

     • oldwomen napsal:

      Je to drobně mimo téma, ale při čtení komentáře se mi vybavilo, jak jsem přivodila náhlou příhodu srdeční dvojici slečen – mazlitelek, když se při posuzování zakrslíků (chovala jsem tou dobou HeČ) zeptaly, co se dělá s těmi klálíšky, co mají nějakou výlukovou vadu a nebo jsou navíc, protože si nikdo nekoupil do obejváku… nic zlého netuše jsem popravdě odvětila, že já osobně dělám z ořezané svaloviny šunku a ze zbytku polívku a když přihodím kus bůčku, tak i paštiku. Fakt nevím, co si myslely, že se s výlukáči asi dělá :krutihlávek nechápavý:

 5. oldwomen napsal:

  Ale jo, i slépky umírají na dekapitaci, nicméně doporučuji k prostudování Paměti kata Mydláře, stať o spolupráci mistra popravčího s medicusem Jeseniem 🙂
  Sranda je, že Monkway nikdy slepice nelovila a ani syrové nežrala. Ano, prohnala je, vyškubla pár pírek, dobře i skolila, ale jak se slípka přestala hýbat, tak přestala být zajímavá a draveček si počkala na vařenou. Killer v tomto případě byla Sviňa.
  Kozla jsem viděla věnovat se Ciganě, nikoliv ale přímo skok, počátkem srpna. Říji jsem u ní nezaregistrovala. Buďto to Mikki stihnul hned při náznaku prvního prskání a nebo se s říjí pěkně fláká. Nedojené kozy neřeším, ale také jsou jak sudy. Jen kozel Mikki vypadá jak závodní chrt ve vrcholné formě.
  jj, rekonvalescentka by sežrala i vlkodlaka, kdyby se naskytl… a zapila ho cisternou vývaru, plus samo i dezertíček by neodmítla – tak dva tři naplněné včelí úly, kdyby ty fčely…

 6. Strejda Olin napsal:

  Podle té hantýrky soudím, že je to tu samý sedlák. Takže – máte někdo zkušenosti s pěstováním fazolí na fazolky? Já vím, je teprve podzim, ale kdo je připraven, není překvapen 🙂

  • oldwomen napsal:

   Někdy v únoru – dubnu prolistujte stojany s nabídkou semen. Budou v každém kaufdvorku, ba i vesnickém konzumu 🙂 Žluté, fialové, zelené lusky na obálce, bílá semínka (nebo mořidlem obarvená) uvnitř. Fazol keříčkový.

 7. Příroda… Dokonalá a fascinující! Škoda, žes to nevyfotila… opravdu by mě to zajímalo…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s