Ráj na čtyři

Po čtrnácti letech jsem se dočkala. Dlažba není, obklady nejsou, fajnová ještě není, místo stropu jen síť profilů.  Ale vana, ale vana, vana, tak ta je napojená na odpady a z baterie do ní prýští vřelá voda….

Byla jsem pověřena důležitým a těžkým úkolem. Byla to snad nejtěžší výzva, které jsem musela za celý život čelit. Zátěžový test vany.

Užila jsem si ho.  Až k varhánkovatým prstíčkům a vyplácání celého objemu plně nahřátého bojleru. I s pěnou, co slibovala jemnou vůni orchideí, a byly to starý dobrý Živé květy, decentní vůně za tři pade litrovej flakon, v šeříkové verzi.  Pak že nejsou časové smyčky a souběžné vesmíry. Půjdou v tom dobře prát vlněné ponožky.

Ráj na čtyři je vana.

Kdyby ještě tak byla obložená a bosá nožka došlápla na nahřátou podlahu ……

….. jak to bylo s rybářovo ženou?

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká ..... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Ráj na čtyři

 1. Strejda Olin napsal:

  A co vonné svíčky a žampáňo?

  • oldwomen napsal:

   Až se budou moci mihotavé plamínky odrážet v nablejskanejch kachlíkách a předložka u vany bude nahřátá podlahovým topením a na stolku u křesílka bude stát kytka růží a přes křesílko bude hozený huňatý ručník a župánek na paty a s kapucí a kapsami, tak pak i šáňo s jahůdkou (i kdyby měla být z mrazáku) frivolně popíjené v závěji pěny bude. Ehm, koupelna má skoro dvanáct metrů 😳 rozežranost, vím. Ale i vozíčkář se odvšiví v pohodlí. Kdyby někdy náhodou 😦

 2. Witch napsal:

  Všechno bude! naděje umírá až ve chvíli, kdy by si pán tvorstva v neombložené a studené morně liboval. Takhle je to jasné: Hurá!!! Blahopřeji!!!

  • oldwomen napsal:

   Ó néééé, pán tvorstva je estét a teplomilný. Nerad morny. Nerad hnojiště místo obýváku. Nerad spoustu z toho co i já nerada 😀 Jen mu občas delší dobu trvá, že samo se …… (neudělá, nepostaví, neuklidí, dosaďte sama dle libosti i skutečnosti)

 3. 747 napsal:

  .lol: Chápu tu radost a gratuluji! Malý krok pro barák, ale velký skok k luxusu 21. století! 😀

 4. jolana88 napsal:

  co po rybářově ženě … správně ožabkováno – a v klidu!! – a na dlažkách mokrou nohou spočnout (neujet!) hmm … jdu pryč, zelenám až nezdravě 😉 (dvanáct metrů, říkáte?? – nespim!)

 5. lukrecia napsal:

  Srdečně gratuluju k hygienickému zážitku, vím, jaká slast to byla!!! Že mužským vylepšování životního prostoru nějak dlouho trvá? Oni to vidí jinak. Po celoživotním sbírání zkušeností jsem usoudila, že mužský čas běží jinak, než ten normální. On je toho názoru, že to zvládnul v přiměřené době – ať je to jakákoli práce, zatímco ve vesmíru běží celé světelné roky. Budou to mít pánové asi vrozené – cosi jako druhotný pohlavní znak. Něco jakože jim rostou fousy. Tím ale vůbec nenarážím na budovatele dvanáctimetrové!!! koupelny, ten zaslouží nehynoucí slávu.

 6. oldwomen napsal:

  Dámy, nezáviďte rozměry. Původně to byla kuchyně původního stavení. Předchůdci lepili vlaštovčí hnízdo a stalo se, že v místnosti sice zůstalo okno, ale vedlo do již uzavřené chodby. Na šatnu nepoužitelné pro odlehlost od ložnice, na špajz (kuchyně je hned naproti) moc teplé, na pracovnu tmavé, sklad haraburdí nepotřebujeme. Zdi nosné všechny čtyři. To, co bylo koupelna je 116 cm široká a 418 cm dlouhá nudle. S ďourou místo dveří skoro uprostřed. Vím to docela přesně. O 124 cm (kantka plus omítka) se mi rozšíří kuchyně. Jednou. Byla tam stará oprýskaná vana. Široká od zdi ke zdi a s výpustí do díry v podlaze. Dlouhá skoro dva metry. No, tak je tam už dvanáct let baumaxácký sprcháč (ten poletí….. ) a na protilehlé straně nudle myčka.
  Roky letí, musíme počítat s možnou imobilitou 🙂

 7. lukrecia napsal:

  Odborníci praví, že sprchování je správné, ekonomické atd. Blabla… Ponořit se do vody, která je napěněná a voní… Stačí jen čučet do stropu a člověk je na vrcholu blaha. Nic nezávidím. Přeju z celého srdce. V minulém životě jsem asi byla vorvaň.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s