Testy za 300 milionů pomůžou zastavit hloupnutí žáků, plánuje inspekce

Testy za 300 milionů pomůžou zastavit hloupnutí žáků, plánuje inspekce.
Nadpis použitý i místo úvodní věty jsem pomocí opičího dvojhmatu „Control+ C“ a „Control + V“ uzmula neznámému písmeny se živícímu íDěsákovi. Celé znění jobbovky je zde:
http://zpravy.idnes.cz/testy-za-300-milionu-pomuzou-zastavit-hloupnuti-zaku-planuje-inspekce-1ef-/domaci.aspx?c=A111031_124047_domaci_jw
Hm, možná by vyšlo levněji a docela určitě by se výsledky dostavily dříve, kdyby se na děťátka přestalo pohlížet jako na modly a kdyby se dril stal opět součástí výuky i výchovy. Nevolám po fyzických trestech, i když, co si budeme vyprávět, kolikrát jedna facka ve vhodnou chvíli… že jo. Mimochodem, zesměšňování, ponižování, sociální izolace, nezájem o dítě a ostatní „alternativní“ trestání páchá větší a dlouhodobější zlo, než pár zasloužených jelit po rákosce na sedínce.
Trošku mi výše uvedené plánované připomíná počínání Kocourkovských. Když nabírali na náměstí denní světlo do pytlů a nosili jej do oken prosté radniční zasedací síně, aby nemuseli i v pravé poledne pálit při ouředních rokování svíčky.
Tak jo. Dali jsme prachy, máme komisi, děcka rázem budou geniální. Že by opět starý dobrý Norimberský trychtýř?
Jane Ámosi, vidíš to?

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká ...., povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 reakcí na Testy za 300 milionů pomůžou zastavit hloupnutí žáků, plánuje inspekce

 1. 747 napsal:

  😆 Hloupnutí se zastavit nedá, dá se jenom jinak spočítat počet hlupáků. A o to tady v tom tunelu na naše prachy zase půjde. 😦

  • oldwomen napsal:

   Éro, děťátka nejsou ani hloupější a ani chytřejší, než jsme byli my, nebo naši prapředci. Pantáta Gauss a jeho zvon, jistě si vybavujete. To, že jsou, i přes veškeré dys-diagnozy, pitomější, není způsobeno úbytkem inteligence v populaci, ale tím, že třeba básničky (pamatujete třeba ten vopruz učit se zpaměti Buška z Velhartic, kterak kalil s Karlem Čtvrtým …. ) se děťátka učí jen dobrovolně. Ukažte mi smrádě, který se dobrovolně naučí a pak odrecituje, jsouce za to u kápa třídy za blba, jednu jedinou Hrubínovu dětskou básničku. Na co sčítat, odčítat, násobit a dělit. Do desítky stačí prsty a co je víc, tak od čeho je kalkulačka, na co pravopis, když ypsilony nejsou slyšet, na co přírodní vědy, když každá celebrita se chlubí, že je celebrita, protože nikdy nevěděla na co je to ta fyzika a chemie a o algebře nemluvě….
   Souhlas, jsou to vhozené prachy na účet jednoho nejmenovaného konkrétního kamaráda. Bude to ctít vypsat další daň.

   • 747 napsal:

    Bráno takto, máte recht. Já to ovšem beru tak, že tím, že se smráďata fakticky nemusí skoro nic naučit, páč na všechno je tlačítko -v mobilu nebo na klábosnici, tak že opravdu hloupnou -potože i mozek je jenom „sval“ a když se netrénuje, tak zakrní. Koneckonců výkvět mozkových atletů u Krampola vidíme týden co týden. 🙄
    A jen tak mezi náma -já y a i opravdu i slyším a docela mi vadí, když je vysloveno to nesprávné, vyloženě mi to rve uši a úpím.

 2. jolana88 napsal:

  S tím počítáním hlupáků nesouhlasím. Děti nejsou hloupé – rozhodně nee. OW – díky za tip – diskuze pod článkem je studnicí informací 🙂 ani se nedivím, že synek hraje doma, když ve škole se jim FIFA děsně seká 🙂 jinak – nepochybuji o inteligenci mláďat ani dorostu – více o dospělých – a nastavení jejich priorit a lenosti myslet, věnovat se výchově … a stálému zaměňování příčiny a následku. V oboru, kde pravá netuší co levá, každé čtvrtletí jiná koncepce, učitel se bojí napomenout žáka 😦 ááá – grrr – šak jsme o tom mluvili(y) …

 3. samazakanalem napsal:

  Muj nazor je, ze decka jsou primarne v zakladu porad stejna, ale katastrofou je dnesni zpusob vychovy a nekriticky obdiv, ci-li to, ze se z nich delaji modly, jak pise OW. Testy a veskery jiny kramy budou navzdycky k nicemu, kdyz se po decku doma nebude vyzadovat adekvatne veku taky nejaka prace, ci-li povinnosti, kdyz se mu jasne neda poznat, ze vzdy je neco za neco a prezit zivot je proste prace, se kterou mu sice jini lide muzou trosku pomoct, ale primarne je to cely na nem. To same pak musi platit ve skole. Ucis se, dobra, neucis, pak zadny dobrutky, odmeny, zabava, a az skoncis skolu jdes hazet lopatou, protoze na to delat neco lepsiho mit nebudes a ja te zivit nebudu. Nebo tak nejak.

  Pravdu rict, kdyz ty decka dneska vidim, tak je mi jich lito. Maji vsecko o cem se nam ani nezdalo, ale kolik z nich zna tak bezvadny veci jako noc ve stanu a nebo pod sirakem, kdyz si nejprve museli odslapat hezkych par kilaku, nebo i obycejnou cestu vlakem, nijak luxusnim, a nebo obycejnou litacku a kamaradama kolem baraku. Misto toho maji mobily a Xichtoknihu, na ktere plkaji lapic doma misto co by sli ven. Vazne jim nic z takovyho detstvi nezavidim, prijde mi smutny a nudny. Zadna fantazie, vymysleni her, staveni ukrytu z dek a stare celty, vsecko se koupi uz hotovy. V deseti letech vi prakticky o vsem ze zivota dospelych, protoze je pitoma moda je do vseho zasvecovat Stara dobra praxe, kdy jsme museli z mistnosti vymajznout kdyz se pripozdilo a jit spat, nebo kdyz tam dospeli probirali sve zalezitosti uz neplati a je to skoda. Krade to tem detem detstvi. Nemluve o tom, jak brzo se do nich klaviruje sexualni vychova.

  Z jedne strany jim porad chodi nekdo za zadkem, z druhe jsou vlastne dost samy. Rodice jim vsecko az moc umetaji, organizuji, decko nemusi premyslet. Na druhe strane, kolik je rodicu co by s tema detma proste jen tak bylo? Tak jak byvali nasi. Tohle se zadnym testem nezmeni a bude se hloupnout dal, protoze premira pohodli proste znamena mj. taky hloupnout.

 4. samazakanalem napsal:

  Mimochodem, jak to, ze kdyz stat dela nejakou takovou vec, tak to vzdy stoji takovou desivou cifru? To me fascinuje. Kdopak se na to asi tak slusne nahrabe…

  • 747 napsal:

   To je totiž ten pravý účel všech podobných „projektů“ -vysssssát ze státní kasy co nejvíc s co nejmenší námahou a tak máme agentůůůry, poradce, konzultanty, školení…. a miliónky se hned sypou! 🙄

 5. Witch napsal:

  No, jak jsem kolikrát viděla, inteligenci děcek často ničí rodiče. Moc nadouvá bachory a drzé čelo lepší, než poplužní dvůr – to k tomu okradení nás, občanů. Chtělo by to trestní oznámení na neznámého pachatele.

 6. lukrecia napsal:

  V jedné středočeské vísce kdysi učil pan řídící Kosina. Šéfoval jednotřídce. V budově i bydlel. Tělocvik jsme mívali na louce, v lavicích jsme měli místo pro tři. Když někomu nešlo čtení, musel na poškolu. V sobotu odpoledne. Když nepřišel, pan učitel si pro něj došel a bylo po fotbálku. Dys tak nějak nebyli. Tresty se odbývaly na dvoře, kde bývalo i hnojiště. To vše za lidově demokratického zřízení. Když jsem se vrátila do městské školy, byla jsem v učivu napřed. Na kolik by tenhle systém odhadlo ministerstvo pana Dobeše?

  • oldwomen napsal:

   Dys…. bylo, jen se to tak nejmenovalo. Byli jsme darebáci zrající na šibenici. A taky všem bylo jasné, že všichni nemohou jít na študyje, protože i bouchačů je třeba a o řemeslu se říkalo, že má zlaté dno.
   Měla jsem podivný začátek školy. uměla jsem slabikář nazpaměť ještě než jsem nastoupila. Taky SKORO všechna písmena. A taky jsme se v první třídě stěhovali někdy koncem prvního pololetí, spíš v jeho druhé třetině, ono je to už let, přes půl republiky. To byla asi klika, protože nová paní soudružka učitelka Zimová (vlastně už tehdy přesluhovala, ale to je nedůležité, dodnes ji miluju a vzpomínám na ní, mnohé její vychytávky jsem aplikovala na svém dys robátku), si celkem brzo povšimla, že uzavřené tvary písmen mám drobně na háku a že nečtu slabiky, ale odhaduji slova. A tak mne ze čtení nezkoušela ze slabikáře, protože by to bylo unfér k ostatním, ale vždy vytáhla text, o kterém věděla, že jsem jej ještě neslyšela (co mi kolem hlavy proletí, to v ní i uvízne a co do ní narvu, to prostě nezapomínám, a není to výhoda ani omylem) a ani neviděla. Taky mi věnovala takovou pěknou zelenou záložku s okýnkama….Tu samou dostalo o čtvrt století později moje dyslektické robátko v pedagogicko-psychologické poradně. Ještě jí používám. Když čtu Agátu v originále…..
   Mimochodem, pracovní karty pro dys…. , co jsem dostávala pro robátko, jako by z oka vypadly těm, co používala paní učitelka Zimová pro výuku v normální třídě 🙂
   Doučování po škole bylo celkem normální i na druhém stupni. Blbě dopadla písemka, kdo měl hůř jak za dvě, byl poškolák.
   Jé, ty lavice pro tři, se sklápěcími sedátky a s ďourama na kalamář… tak v těch jsem seděla také. 😛

 7. aztli napsal:

  Dobrý den , a co jako má v těch testech doopravdy být ? Něco jako otázky , na které bude více odpovědí a správná se jako zaškrtne , nebo budou bez odpovědí a bude nutno na ně odpověď pomocí schopností vytvořit ?

  • oldwomen napsal:

   To, prosím pěkně, autor článku, na který reaguji, neuvádí.
   Pitomost je už jen zvolený nadpis. Srovnávací test maximálně odhalí, že úroveň znalostí „respondenta“ je …. Vyvozovat z toho, že základní škola snižuje inteligenci (hloupnutí žáků) je hodně odvážné. Poctivější by bylo přiznat, že bez práce nejsou koláče. Ale to by zase nebyl ten vejvar ze státního pro nejmenovaného majitele testovací „agentury“, že jo.

 8. aztli napsal:

  Dobrý den , podobný „projekt“ vymyslil monsieur Drábek , jakýsi systém Donez , zvaný docházka nezaměstnacých , kteří se musí hlásit povinně na poště a sice po dobu nejvýše tří měsíců a maximálně dva dny v týdnu (jenže jsem se dočetl , že to je využíváno na právě 3 měsíce a dokonce 3 dny v týdnu) stojí to cca 340 * 10^6 Kč . A tím tak musí prokazovat své alibi , že prý nepracují na černo , jinak mají místo toho raději pojít hladem , když se jim tam nelíbí , mají jít z úřadu práce pryč a z ničeho platit VZP pojištění . Takže za chvíli se bude člověk povinně jako za komunismu hlásit 3* týdně na fízlárně . A že prý tento projekt ušetří státu peníze . Opět bez výběrového řízení získala česká pošta .

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s