O čem se baví provozní inženýři?

Znáte to. Noční směna, rutina, nic se neděje, všechny stroje běží a hlučí jak se sluší a patří, jinak to ani nejde, protože při už při náznaku poruchy to odevšad houká a nebo je ticho takřka absolutní. Průšvih nelze neslyšet. Čas uvařit si kafe, dát na detektivku obal z předpisu, hodit nohy na stůl a začíst se. Hlavně se nedat uondat monotonním hlukem.
Z četby nic nebude, kdo to votravuje, á kolega spřátelené odbornosti chytil spavou a jde ji k nám vypudit. Tak plkáme co doma nového veselého, kterak fíkus na chodbě u šaten poporostl o další list a kterak se kolegův domácí potkan skvěle baví s větrákem procesoru, kterak mi sedla husa, kolega že dostal darem od manželky skvělý keramický nůž na krájení rajčat do salátu, já se chlubím elektrocentrálou od manžela, aby mi už nikdy ČEZáci nezachladili vejce těsně před klováním. Bavíme se o všem možném, známe se už léta.
Ozývá se nesmělé ťukání. Nováčkovi – maturantce „holce chacharce“ je nad studiem technologie samotné smutno a k práci jí pustíme až za dlouho, až bude umět i ze spánku……..
S hrnkem čaje si nesměle přisedá k nám a ptá se, jestli nás může poslouchat. Zíráme na ni. Obličeje se nám proměnily ve velké otazníky. Chacharka koktá ostravštinou, že taťka vždycky povídal, že inženýři jsou cáklí, protože největší fór, kterej znaj je hovno. Tomu že se chechtají jak šílenci. Ale že normálním vtipům ze šachty se nesmějí nikdy. A že ještě nikdy neslyšela se spolu bavit dva inženýry. Lapáme po dechu. Dítko řeklo, že král je nahý.
„Co?“ duní mi v hlavě. „H O V N O ?“ vydechuji tázavě.
„H Ó Ó V N O O O …“ nevěřícně protahuje kolega.
„Hovno“ pípla.
Chechtáme se jak šílenci.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na O čem se baví provozní inženýři?

 1. vanilka napsal:

  😆 ….bavím se, ne neznám, nemůžu ani hovno, neb jsem bez titl, ani neznám vtipy ze šachty, jsem mimoza, teda pardon abych neopičila tak rači ofmbachie, nebo orchie? 😆

  • oldwomen napsal:

   To jako že posloucháš s oligarchy operetu? Dost dobrý. To bych do tebe neřekla. Teda operetu jo. Oligarchy ne. Nebo krásná a vzácná jak květ orchidee vypouštíš jedovaté šťávy dyfenbachie? Tak tu leptavou jedovatinu bych od tebe nečekala.
   Chacharka mám je pak povykládala. Když už věděla, že titul člobrdu nedělá. Byly hadicově monotématické prosté jakékoli vtipnosti. Prvnímu jsme se zasmáli ze slušnosti, druhému z útrpnosti a pak to byla přehlídka trapnosti.

   • vanilka napsal:

    …jen vžité pojmy, „ofmbachie říká kámo všemu co je zelené, nepozná totiž ani kaktus od tulipánu, a druhý je z filmu slunce, seno…když šel žádat doktor o ruku s kyticí pravila na ni škopková „ale doktore to nemuselo bejt…to jsou krásný orchie 😀
    jo někdo je natvrdlý celý život nebo není dáno..nevím, v humoru si hodně rozumím s nejstarším, dlouho mlčí a pak pronese vážnou tváří něco, z čeho jsem na zemi a jiní nechápou, nebo pointu vůbec „neslyší…
    nedávno na obligátní otázku pokládanou naší starou babi dokola celé čtyři roky: tak co, ještě chodíš s tou tvojí slečnou? odpověděl: jo babi, nebyl čas si najít novou…to už se culil taky :-D, často to vypadá jako normální hovory, ale nejsou…jemně špikované tím, čemu rozumíme asi jen my dva
    samo všechno zapomenu ale tohle si pamatuju proto, že mu humor došel, slečna se s ním před týdnem rozešla, myslel si totiž naivně někde vzadu, že si ji jednou vezme, a když jsem tohle připoměla i přes jeho bolavo jsme se chechtali zas,…humor zabírá na všechno, tedy nejsme-li zvláště tragičtí…
    třeba mamina, …neřekne jediný vtip aniž by ho nezvojtila, ví že jí to vůbec nejde a smějeme se všici už dopředu, ale nikdy se neurazila naopak se směje nejvíc a nikdy to nevdává,… to se mi na ní hrozně líbí 🙂

    • oldwomen napsal:

     Když jsi v denním styku s dítkem, které plnou vervou objevuje a hlavně tvoří slova, tak ti některá samovolně přejdou do aktivního slovníku. Orchie jsem si sice zařadila do přežbleptů orchideovitých, ofenbychie mi evokovala jak tu tropickou jihoamerickou jedovatinu, tak pana Offenbacha………
     Jo, rodinné ftípky a žertíky jsou nepřenositelné a skvělé a vůbec, vhodně vytažená hláška uláme hroty sporu, usuší slzy, zahřeje a pohladí.
     Už jsem to asi někde práskla, ale byla jsem před lety volána na sociálku. Ještě základní školou povinné pubertální robátko zahnojilo po vánocích při vyzvídání účou inventurního seznamu obdržených dárků, že ono nic nedostalo, protože Ježíšek se nenarodil, protože neprošel rozkazem a když to neprošlo rozkazem, tak že to není. Tak trošku parodie na Pelíšky, tak trošku odposlouchané rodičovské rozhovory ve kterých práce zasahovala do mimopracovní doby… Jen ten APLÍÍÍÍL na závěr etudy nezařvalo. Ale jinak bylo vše stejné, jakos Neliným broukem v hlavě. Herecká kreace hodná Národního, o přestávce válení se smíchy pod lavicí … Panebože, ještě že ta holka na ouřadě byla normální a hodila ten učitelčin iniciativní mozkový potrat k ledu.

     • vanilka napsal:

      😆 …parádní trefa… a po zásluze, jojo zvláští to sorta úč, ač nejde paušalizovat a respektovaných je pořád ještě dost, některá je opravdu motyka a jak by poznamenal suše zas ten náš – didus ineptus, čímž otitulovává snadnou kořist,…přesně ta sorta co skáče na pastelkovné vtípky našim politikům..

      • oldwomen napsal:

       JJ…
       …. pro Vás slečno Didová, zní ta píseň lidová …
       Zápichy a záhnoje děťátek jsou k pupukání. Jen je někdy nutné napřed vychladnout a získat odstup. Protože vychutnat, nabrat na vidle…. to umí, zlatíčka, dokonale.

       • vanilka napsal:

        no samozřejmě, respekt především…
        a taky většině dětí s telecím věkem odejde i telecí „odvaha“, přijmou tvrdou realitu a je klid..
        zbytku vydrží do hrobu a nesmyslně rebelujou často jen pro pouhou image..děti rodičů s přílišnou až totalitní autoritou, nebo naopak s vůbec žádnou

        • oldwomen napsal:

         Jo. Souhlas. Děcek s rodin, kde vládla ocelová pěst (jedno jestli ideologie a nebo byl rodič saďour) moc neznám. Víc se potkávám s nešťastníky vychovanými sebou samými a prvními absolventy bezkonfliktní výchovy.
         Páček večer a nebo za deště. Mizíííííííím….

 2. Witch napsal:

  🙂 Hezké a ze života 🙂 No, pokud jde o provozní inženýry a ne kanclmause, tak s těmi je odjakživa fajn a vůbec srandy kopec. Ovšem znám i zaprděnce. Ti u nás zdůrazňují vysoký status, protože jinak je spousta lidí bez vzdělání. Na vtipy Hóóóvno… jsem nenarazila, ale třeba to bylo vytvořeno kvůli jisté příležitosti. Holt to slečna neměla jednoduché 🙂

  • oldwomen napsal:

   I já se s tím setkala poprvé, kolega stejně tak. To slovo jsme opakovali, protože jsme prostě nevěřili, hlava to nebrala… nevím jak trefněji popsat tehdejší pocit.
   Hm, s dívčinou jsme si ještě užili….

 3. samazakanalem napsal:

  To slysim poprve ze inzenyri jsou nejaci suchari :-). Nebo mam nejaky obzvlastni stesti, ale vseci ti, ktery znam ja, jsou naprosto v pohode a srandy je s nema plno. No a ze by mluvili nejak vybrane…toz takovyho snad ani neznam.

  Asi mam divny znamosti celkove. Dokonce i par ucitelu znam, co je s nema prca neskutecna. Je teda fakt, ze vesmes uci na gymplu a to je obdivuju, ze z toho jeste nezblaznili, protoze tam maji jednak protekcni spratky a jednak otresny vedeni…a presto je neopousti smysl pro humor a pro blbnuti.

  To spis znam s prominutim lopaty, co si mysli, ze ftipem je to, kdyz se co nejvic mluvi stylem prdel hovno sracka, to je nase znacka. Furt stejne posahany suchy vtipy z konce dokola. To je ftipny asi tak jako pohled do marnice.

  Nerekla bych, ze smysl pro humor odvisi od vzdelani….to v cloveku bud je, a nebo neni.

  • oldwomen napsal:

   Ivo, mám známosti taky prapodivné a mohu potvrdit, že smysl pro humor je buď dán a nebo není. Ale i to, že jisté profesní fórky jsou mimo „obor“ nepochopitelné. A taky, že cynismus a drsná suchost bývá často voláním o pomoc. Stejně tak máš pravdu v tom, že diplom o kvalitě jednotlivce nevypovídá.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s