Jsou chvíle, kdy lituji

Jsou chvíle, kdy lituji, že nemohu poslat dál viděné a slyšené, tak jak právě vidím a slyším a cítím. Že nemohu poslat přátelům otisk okamžiku, který si fixuji do hlubin mozku, abych si jej vyvolala k potěše či povzbuzení ve chvílích ouvej a sápající se beznaděje.
Třeba zrovna dnešní den.
Začal tak všedně. Ranní káva a novinky v blogosféře z domova i ze světa, ještě jedna káva a promyšlení si průběhu přicházejícího dne a za oknem svítá. Obléknout se do pracovního a hurá do mrazivého jitra. Zrní drůbeži, granule králíkům, shodit seno a hodit vidle sem a tam a ještě tady. Otevírám dveře stáje a vše je jinak. Vítá mne Jája. Natřásá bachratým břichem plným naděje a pohazuje hlavou. Volná. Další karabina v háji zeleném. Otevírám dveře stáje dokořán, otevírám branku kozína. Lákám ovce na zahradu, kozy je následují, skotačivá Tereza se snaží být první, Jája cválá plná síly okolo a hraje si na pasteveckého psa. Sousedovic berňák leží na kládách a nevěří vlastním očím. Naše psí smečka lítá nahoru a dolů sadem, štěkají o závod a pára jim stoupá od mord.
Využívám prázdnoty stáje a důkladně ji čistím. Měla bych zase vybílit, ale stále mrzne. Musí stačit ometení pavučin a průplach odtokových žlábků.
Vařím oběd a dívám se okny do předjarního sadu. Ovce družně likvidují maliní. Jája stojí pod starou jabloní, natahuje krk a cpe se větvičkami. A na hřbetě, na jejím prostorném kravském hřbetě, jí stojí koza a cpe se pupeny z vyššího patra stromu…..

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká ...., jak to vidím, povzdechy, WWOF. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Jsou chvíle, kdy lituji

 1. Witch napsal:

  Potfory chytré, vyčůrané… 😀

 2. Vlaďka napsal:

  Ty to umíš tak krásně podat. Úplná romantika. Kdysi jsem se taky starala o kozičky. Co ty se mě potvory natrápily. Kamzíci to byli, ne kozy. Věčně jsem je tahala od sousedů, kam se bůhvíjak dostaly přes plot za šťavnatou travičkou a větvičkami ovocných stromů. Ty naše nachlup stejné jim nechutnaly, musely devastovat jinde. Ovečky jsou hodnější, přes plot nelezou, ale už zas musíme řešit sousedské připomínky, a to máme zatím jen dvě (už jsou zamluvené další). I včely vadí (potvory si lítají, kam chtějí). Jó, na vesnici už to není, co bývalo.

 3. oldwomen napsal:

  Kozy je možné jen bezvýhradně milovat a nebo nenávidět. Nic mezi není. Neznám chytřejšího, škodolibějšího, přítulnějšího, mlsnějšího, nenažranějšího, přítulnějšího…… nej v kladném i záporném smyslu zvířete než je koza. Myslím, že ani pověstné Pythie by nebyly schopny předpovědět či odhadnout, co se honí kozí hlavou a co v následující vteřině vymastí.
  U nás je vesnice zatím starosvětsky normální. Včely má zrovna soused ob zahradu. Považujeme si jej. A není v dědině sám. Vím o včelstvech za potokem, za humny. Čmeláci vše opylit nestačí. A máme tu i holubáře, hodně králíkářů, slepice jsou snad v každém baráku. Hm, ale nemáme tu ani jeden paneláček či bytovečku. Jen tři povodňové domky.

 4. jolana88 napsal:

  upřímná závist 😉

 5. palosino123 napsal:

  Nalil jsem si deci fernetu, rozsvítil lampičku a místo bedny (TV) otevřel časopis o paličkování…No, ale speciálně pro vás, se zpožděním k MDŽ pro všechny, ženy. Ne, ale fakt pro vás, no, ta hospodářská zvířata, no, já se stydím psát na váš blog, ani na to nemám čas a sílu, ani nechci, já nevím…kecám, ale…taková písnička…nebo bramborové lupínky…?
  Ne, takhle chtěl jsem vám poslat song skrze blog mistra VO. No nic, hlavní je píseň. Jako pro Vás, no, hh:

  • oldwomen napsal:

   Děkuji, to je milé. Vyhlásila jsem deset minut ticha v království (zalepila zobáky drůbeži, nasadila roubíky přežvýkavcům, psům sebrala kost, vyhlásila nad statkem bezletovou zónu…) a vychutnala si dárek. Tady, tam a všude 🙂 Třikrát.

   • palosino123 napsal:

    Já když si občas více vypiju, tak mám strašně sentimentální, až lítostivé nálady: Dokonce pociťuju intenzivní pocit, neopodstatněné viny a je mi líto celého světa včetně sebe a nechám žít i broučka na displeji notebooku, kterého bych jinak bez rozpaků rozmáznul palcem. Alespoň nějaké pozitivní účinky alkoholu.

 6. Witch napsal:

  Dobré ráno a hezký den! Těším se, až se zase urvete a potěšíte momentkami 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s