Vlaštovička změny k lepšímu?

Dostala jsem dáreček k zimnímu slunovratu. Nevím, zda se skřítci domácníčci přestali zlobit, nebo jestli si škodíci řekli, že je na čase vzít si dovolenou, nebo jestli zafungovala magie slámovými hvězdičkami a zvonečky a krucánky a andělíčky naparáděného neusmrceného jehličnanu. V každém případě jsem za dar hlasitě poděkovala, přivítala jej mezi námi a ukápla mléčnou obětinu k prahu.
V pravé poledne se jedné „bonusové“ ovčí křížence narodila jehnička. Nohatá, kudrnatá, zvědavá, stále hladová. Z mámy ještě pořádně nevyšlo ani lůžko, ale jehnička už měla plné bříško mleziva a seznamovala se s dvorem. Čistila jsem stáj, navážela seno k večernímu krmení, venčila kozy. Nechala jsem otevřené dveře a bahnice vyvedla mládě do sněhu. Bylo až dojemné pozorovat, jak se s přírůstkem seznamuje Tereza – sama ještě mládě, jak je nedůvěřivě očichávají ostatní ovce a jak se k němu sklonily kozy a opatrně je po očichání obcházely a ustupovaly ovčímu batoleti z cesty k matčinému struku.
Snažila jsem se fotit mobilem. Po stažení do PC jsem viděla, jak moc se nedařilo zachytit intimitu chvíle. Protože tu je místo viděného kozí zvědavý pysk, támhle pro změnu střapeček telecí oháňky a psí tlapka…
Tak zapojte představivost a koukejte se, jak se prodírám stádem s kolečkem mrvy tam a senem zpět, představte si to motání a pobíhání a přešlapování kolem ovčího novorozeněte…A zkuste si třeba i představit kozu s kbelíkem na hlavě, kterak po vzoru bezhlavého rytíře vyráží do boje, ehm, ze stáje, další šplhající po žebříku, aby sundala jiný kbelík, no ano, ten slepičí, co kdyby v něm bylo něco dobroučkého…
Mimochodem, nenapadá někoho vhodné jméno pro jehničku? Prvorozená zůstane v zástavu.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká ...., jak to vidím, WWOF. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Vlaštovička změny k lepšímu?

 1. zarox21 napsal:

  Tomu říkám krásné vánoce! Hodně zdraví vám i celé zvířecí rodině.

 2. 747 napsal:

  Pusinka!!!!! 😀

 3. Witch napsal:

  Blaženka nebo Viktorie 🙂

 4. Sendyman napsal:

  Hezké Svátky Vám, Vašim blízkým a celému zvěřinci a ať je ten příští aspoň o kousínek lepší, než tenhle. 🙂

  Nová hvězdičkaa by se mohla jmenovat Hvězda.
  Když jsou ty Vánoce…
  😀 😀 😀
  Zdraví a štěstí přeje Sendy. 🙂

 5. Vlaďka napsal:

  Jé, takové krásné jehňátko, tak to my ještě nějaký čas mít nebudeme. Zatím nám Vánoce nadělily příslib na beránka a bez něj to holt nejde. Tak ať se té krásné slečně daří.

 6. Ella napsal:

  Tak to je pekne nadeleni hezoucka ovecka .Co tak Lucinka

 7. oldwomen napsal:

  Děkuji všem za návrhy. Vám zde, vám dědci v nálevně, vám děcka ve školce i vám, kamarádi, na telefonu.
  Vítězné jméno …. pro jehničku …. je….. (virbl, chvíle napětí, ticho, virbl, spadla obálka s vítězným jménem, ještě virbl) … ESTER.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s