Napsal mi kamarád

a dovolil mi zveřejnit svou zkušenost s privátní sférou českého zdravotnictví. Známe se už dlouho. Není ani bolestín, ani fňukálek. Ačkoli mne požádal o přepis do spisovné češtiny (nechodil do českých škol), nechala jsem mail bez úprav. Protože jeho čeština je už parádní a protože bych jakýmkoli zásahem poničila sílu jeho sdělení.
Tak i na mě došlo. Už mi je víc jak týden blbě od žaludku a tak jsem šel dneska k doktorce.
S tím, že mám palčivou bolest v kombinaci s pocitem hladu a palení žáhy. S tím, že se to zlepší během jídla ale do 20 min po jídle to mám zpátky. Nezabírají volně prodejné léky jako Rennie, Anacid nebo Pangrol a že jsem si bral Omeprazol v dávce 40 mg 2 x denně. No tak mi napsala něco silnějšího – udajně! a poslala mě na gastro do
okresního města k soukromníkovi. Tam cedule jako kráva:
XXX privátní gastroenterologická ordinace
a pod tím ještě větším písmem:
Zvoňte 1 x a vyčkejte příchodu sestry! Nezvoňte opakovaně když pracujeme nemůžeme otevírat!
Víc tam nebylo nic! Zazvoním a čekám 25 minut ano doslova pětadvacet minut. Vyleze sestra a já: Dobrý den prosím vás SESTŘIČKO mám zde žádanku, že se mám k vám objednat..začala na mě ječet jako píchlá svině, že objednávky berou POUZE telefonicky a to POUZE VE STŘEDU OD 9-10.30!!! Stále jsem se ovládal a velice slušným tónem jsem jí řekl:
Omlouvám se setřičko já jsem zde poprvé a nevěděl jsem to a není to tady ani nikde napsané!
Ona: VY JSTE JAK ZA KOMUNISTŮ PROČ BY JAKO MĚLO BEJT VŠE NĚKDE NAPSANÝ!!!
Já na to: Omlouvám se opravdu jsem to nevěděl navíc mi doktorka , řekla a´t vám řeknu , že to je akutní..
Ona : POKUD JE TO AKUTNÍ ZAVOLEJTE SI ZÁCHRANKU MY BEREME OBJEDNÁVKY POUZE TELEFONICKY A TO VE STŘEDU OD 9.00 DO 10.30 BEZ ROZDÍLU!!!
No a to jsem už nevydržel a řekl jí, že ve středu v 9.00 mi může tak akorát vykouřit játra..a šel jsem zase domů..a to se prý nemám rozčilovat! No jdu do lékárny vyzvednu si léky a dojedu domů. Kouknu na příbalovej leták a tam účinná látka omeprazolum 20mg v jedné potahované tabletě….GRRRRRR Kurva jak mi má zabrat omeprazolum 20 mg 1x denně když mě týden nezabírá omeprazolum 40 mg 2 x denně ??????
JSEM PRO EUTANÁZII!!!!!!

Podotýkám, že kamarád zde více jak osm let pracuje, odvádí řádně daně, platí zdravotní pojištění…
Chvíli po zveřejnění příspěvku mne dlouhou esemeskou kamarád požádal o odstranění jména města a názvu ordinace. Respektuji jeho přání. Nicméně se domnívám, že by dobrou práci „obvoďačky“, která dozajista netušila nic o „úředních objednávacích minutách“, a stejně tak i práci specialisty, který s největší pravděpodobností také ani netuší, co to za poklad na recepci, či dokonce za diplomovanou sestru, má, neměla shazovat nějaká arogantní fůrie. Případné dotazy pánů lékařů, zda náhodou zrovna u nich v ordinaci se nenachází tato esence empatie a laskavosti, ráda zodpovím. Jméno pacienta samozřejmě nesdělím.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Napsal mi kamarád

  1. Witch napsal:

    Takováhle kravka důležitá mne sjela před celou čekárnou, když jsem jezdila kvůli znamínkům. Byla maligní, ale vždycky se čekalo, až se další rozjede… No, když mne tak seřvala, že jsem nedodržela termín návštěvy (140 km, malé děti, má neschopnost cestovat autobusem cca 20 dní v měsíci a 400Kč náklady, když byl příjem rodiny 2000,-), tak jsem si spočetla, že už mám 4 roky relativní klid a víckrát nejela. No, tak čtyři bych vyříznout potřebovala…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s