Původce záplav je znám

Děkuji polskému ministru vnitra Jerzymu Millerovi i mluvčímu tamní národní hasičské brigády Pawlovi Fratczakovi, že nalezli a pojmenovali nepřítele, zákeřného diverzanta a strůjce vodní pohromy.
Za ohromné záplavy v Polsku může bobr evropský a hraboš vodní, protože devastují protipovodňové hráze. Toto tvrzení má svou logiku, protože bobři si doopravdy vyhrabávají v březích nory a je jim tak nějak šumafuk, jestli se jedná o kopec hlíny umně navršený a uhutněný na člověkem pečlivě zvoleném místě a nebo „jen“ o strmý vodní břeh. Na druhou stranu starostové z okolí Litovle si stěžují na tytéž bobry evropské, že jim v lužních lesích staví na potocích a i řece Moravě hráze a vodní hrady a způsobují tak záplavy.
Asi budou brzo opět v módě bobří kožichy, čapky vydrovky a princezna Lada bude mít na útěku před králem Kazisvětem místo myšího kožíšku pelerínku z hrabošů. Předpokládám, že z hrabošů vodních i polních.
Škoda, že český ministr vnitra není stejně pružný v pojmenování konkrétního pachatele živelné pohromy.
Za zaplavení pražského metra v roce 2002 mohla voda a původce letošních sesuvů celých svahů na Moravě se nejspíš nedozvíme. Asi zase voda.
Na téma otevřených nebeských stavidel chlapi v hospodě povídali, že prý Paroubek, báby na návsi hrozily holemi, že se málo modlíme, hlas v rádiu tvrdil, že prý ta ejakulující islandská sopka a u nádraží pěl podivný sbor song o soudném dnu – že už přichází.
Hm a aby toho nebylo k bolení hlavy z přemýšlení málo, tak na jednom zpravodajském serveru běží nekonečná smyčka baneru:
„veverkajesvázánasdubemkterýje svázánsvrabcemkterýjesvázánstebou-BIODIVERZITA-veverka……“

Vím, že mezi diverzitou a diverzí je drobný významový rozdíl, ale když polský ministr vnitra……..

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice ekošílení, jak to vidím, povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Původce záplav je znám

  1. Witch napsal:

    Ať žijou hraboši a bobři! třeba bychom je měli nasměrovat líp a měli bychom po problémech? Tu kanálek, tam kanálek, příroda je mocná čarodějka 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s