Telecí hra.

Krávy se cpou senem a trávou a zapíjejí hojně vodu. Pak se svalí na slámu a spokojeně přežvykují a tráví. Zdřímnou si, postaví se, zvednou ocas, mega lívanec nestravitelného zbytku se rozplácne o podlahu, zvednou ocas podruhé a horký proud moče skrápí podestýlku hned vedle. Kouknou do žlabu, shltnou pár soust, zhluboka se napijí, svalí se na slámu a tak nějak celý den stále dokolečka dokola.
Aby nás nesežraly mouchy, nevyhnal zápach a neukamenovali sousedi, odebírám znečištěnou podestýlku kdykoli jdu kolem chléva.
Jen prosté odklízení exkrementů nestačí. Před každým dojením pečlivě splachuji stání vodou, odstraňuji rejžovým koštětem usazeniny z drenážích žlábků. Pouštím tenkým pramenem vodu hadicí a vymetám a vymetám a vymetám dokud neodtéká do kanálku čistá.
Kráva Princezna přešlapuje, točí se, říká si o podrbání, vynucuje si pozornost, nervózně podupává, těší se na džber teplého nápoje po dojení. Vemeno se nalévá mlékem málem před očima.
V jalovičce Jájině ze začínají probouzet hormony. Zatím se snaží najít si pozici ve stádě. Pokouší se naskakovat na Princeznu a je od ní bita. Pokouší se naskočit na mne. Shazuji její přední nohy ze svých ramen a dávám jí najevo, že šéf stáda jsem já. Dívá se vykulenýma očima a nastavuje mulec k podrbání. Sedmiměsíční kraví puberťačka.
Jájina ráda pije z čistého potůčku, ve kterém při úklidu stojí. Sice se umí z automatické napaječky obsloužit bravurně, ale to není zábavné. Napaječka je dobrá k uhašení žízně. Jde se z ní napít zhluboka i jen ulíznout, ale ta nuda, nuda, nuda. Hadicový pramínek dovede uhnout, umí znenadání zmizet, či otočit směr toku, když jen tak lehce pohne jalovička přední nohou. Jejda, potůček se dokáže i pozvednout do fontánky. To je ještě zábavnější vodní hra. Studený proud zasáhne mulec, stříkne do nosu, chladí na jazyku otevřené tlamě. Jak že se dělá fontánka z potůčku? Přišlápnutím toho hada, co se válí pod nohama a co z něj pramen vyvěrá. Jak moc a kde přesně šlápnout? Bůúúúůůůů. Tady.
Tři dny pokusů a omylů. Už to umí dokonale. Jak se s hadicí a rejžákem dostanu až k Jájiným předním nohám, tak se mírný čůrek čisté vody mění v tryskající a pulzující proud přesně směrovaný na telecí jazyk. Paznehtem jen lehce přišlapuje, ale zdroj zábavy nepustí. Nezbývá, než zavřít kohoutek a počkat, než hračka omrzí.
Prý blbé krávy.

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice Až já budu velká .... se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Telecí hra.

  1. moznaprijdeijxd napsal:

    😀 Lidi, buďte krávy!

  2. Jakub Javan napsal:

    Skvělé,moc se mi to líbilo.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s