Pošli spam dál.

Slíbila jsem, že nebudu psát o věcech politických. Blog je na světě jen pár hodin a již slib porušuji. Protože mne nadzvedl, co nadzvedl, přímo katapultoval ze židle níže připojený text. Přišel mi do soukromé schránky někdy nad ránem. Podle řetězení výzvy k přeposlání již celkem dlouho koluje českým virtuálním prostorem a plní schránky převážně vysokoškoláků středního věku.

Řetěz jsem přerušila a soubor s rozkazujícím názvem „POŠLI TO DÁL !!!!“ hodila do koše.

Ale z obsahu onoho dopisu, z jeho formy, z rychlosti jakou se šíří mne mrazí.

Jistě, je krize. Prožíváme krizi hospodářskou, nebo je nám to v oficiálním zpravodajtví už pár neděl předkládáno. Prožíváme krize  osobní, ale to jaksi bez ohledu na právě panující společenské zřízení. Procházíme právě krizí hodnot a společenosti. Uplynulých pár destiletí devalvovalo mnohé lidské v nás a neviditelná pracka trhu vypustila šelmy, proti kterým se neumíme účinně bránit.

Z „dopisu“ mne mrazí.

Jak daleko a jak blízko jsme k pogromu.

Jak daleko a jak blízko jsme ke zbožštění novéhu führera?

Jaké myšlenky se honí sousedovou hlavou? Hází se synkem míček psovi. Hrají si. Pes radostně aportuje. Hrají si?

 

Dopis

 

Pane ministře Kocábe, mám dva syny, je mi 45 let. Bydlím ve vesnici u Teplic.

 1. Nemám ve svém okolí žádnou romskou rodinu. Jsem šťastná, že nemusím žít    v beznaději jako obyvatelé Janova.

 

V roce 1989 jsem byla na všech demonstracích v Teplicích a v Praze a

moc jsem si přála demokracii a svobodu. To, co se teď tady na severu děje je horší než tenkrát. Svoboda nekončí tam, kde začíná nesvoboda druhého.

Policie chrání (s prominutím) grázly před slušnými lidmi. Copak je to nesplnitelný sen ? Chci, aby ten, kdo nechce pracovat, klidně umřel hlady !

Ten, kdo si zničí byt, uřízne topení, ať zmrzne !

 

Co se stane mně a mým dětem jestliže:

Nebudeme pracovat.

Nebudeme platit nájem.

Budeme na Romy vykřikovat rasistická hesla

Budeme kolem sebe dělat bordel a ničit své okolí.

Budeme obtěžovat romské rodiny hlukem, smradem.

Budeme krást.

Uřízneme si topení a rozbijeme okna.

 

My – budeme bezdomovci, chcípající hlady. Vyčíslí nám dluhy za zničený byt a na krku budeme mít trestní oznámení za hanobení té jejich slavné rasy. A bude-me se za vše stydět.

 

Oni – tmaví a ukřičení – dostanou nový byt, sociální dávky, nové zařízení bytu a ochranu policie. A budou vykřikovat jak pro ně stát nic nedělá.

 

Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na centra pro slepé, vozíčky pro posti-žené, lůžka pro staré a nemocné. Kolik peněz z naší práce stojí taková normální romská „rodina“?

 

Nestydíte se, páni a dámy tam „nahoře“ kdo o nich rozhodujete ?!?

Kdo Vám dal právo určit, že z mých daní budu živit dvě cigáňata a soused       od vedle si bude shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna?

 

Asi tedy jsem rasista. Tohle už přeci není možné !!!!

 

Cítím obrovský vztek a beznaděj. Proč jsem vlastně tenkrát chtěla tu demokracii a svobodu? Aby se Ti, kteří poctivě pracují a žijí měli dobře…

 

Čeho jsem já a mě podobní dosáhla?

Ti kdo poctivě pracují a žijí, živí líné, sprosté a primitivní prasata a ještě se bojí, aby jim nebylo vyčteno, že je živí špatně.

 

Příští volby jsou pro mě jasné – DS, Národní odpor, kdokoliv, kdo tímhle „bordelem“ tady zatočí, ano budu volit i neonacisty. A píšu to s plným vědomím odpovědnosti za tuto mou volbu.

 

Před rokem 1989 byli utlačovaní lidé za své názory, ale dnes jsou utlačovaní    za to, že chtějí pracovat a žít slušně. Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany. Dnes chrání ty, co by měla sama trestat a zavírat.

 

Je mi z té naší slavné demokratické společnosti a z našich „nerasistických“ politiků na zvracení. Je naprosto zjevné, že se s cikánama budu klidně bratříčkovat, ale hlavně, že zůstanou u koryta.

 

Na další shromáždění v Litvínově pojedeme. Já, manžel, synové, jejich kamarádi, naši známí….LIDÉ, kteří žijí jako LIDÉ, tuto naši podporu potřebují vidět.

A vůbec nečekám, že se cokoliv změní. Naši politici mají teplá místečka a

za zády EU. Ale na každého se vaří voda ………….

 

Jednou, pane Langer, Topolánku, Paroubku a ostatní mocní, budete i Vy a Vaše děti žít v takovém ghettu. JEJICH životní prostor se totiž bude neustále rozšiřovat a práv přibývat.

 

Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby jste se toho dočkali brzy.

 1. A Vaše ženy se z nákupu vracely uličkou černé   v ě t š i n y  po pokálených schodech a zavřely za sebou počmárané a poničené dveře. Pak, aby jste stáli oba za rozbitým oknem, poslouchali hluk, nadávky a řvaní – toto lidové umění naší utiskované menšiny – a pozorně hlídali, kdy se za rohem objeví Vaše ratolest, plížící se se strachem ze školy. Opravdu si to neumíte představit ? Nebo máte pocit, že Praha je daleko? Co takhle detektor lži a otázka pro Vaše muže, kteří   v Janově zasahovali ? Kolik z nich, myslíte, bylo přesvědčeno o správnosti svého jednání ? Kolik z nich by šlo bydlet do služebního bytu, který by byl        v Janově ?

 

Děkuji za JASNOU odpověď – jaký rozdíl je mezi právy a povinnostmi „bílých“ a „černých“ ?

 

Klára Vyšenková

Reklamy

oldwomen se představuje:

Źiju mezi lidmi a zvířaty a tak píšu o lidech a zvířatech kolem sebe.
Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím, povzdechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Pošli spam dál.

 1. Pivoš napsal:

  Tuhle hovadinu jsem taky nedávno dostal – a smáznul. Faktem ovšem je, že problémy, které se neřeší, prostě narůstají, bobtnají a jednou to někde bouchne. Mám neodbytný pocit, že k průseru je už jen kousek…

 2. 747 napsal:

  Jj, neřetězím a nepřeposílám takové výzvy, ale ani ne tak proto, že by neměly co říct (někdy a některé), ale proto, že je jich zbytečně moc a nic neřeší. OW jistým způsobem se mne v dopise zmíněné problémy dotýkají osobně a přiznám, že chápu lidi, kteří jsou ze situace zoufalí a hledají všechny cesty jak se dovolat změny. Nechápu ty, kteří v tom vidí něco jiného.

  • oldwomen napsal:

   Mám pochyby o existenci paní Kláry Vyšenkové. Už proto, že velice podobných otevřených dopisů mi přišlo v poslední době víc. Také bydlím v „černém“ regionu, ještě nedávno jsme žili v multikulturní lokalitě. Nemám proto až tak černobílé vidění situace. I když souhlasím s tím, že mnozí dovedou parazitovat na systému skoro geniálně. Ale i Cikánské komunity je to obecně víc medializováno.
   Příspěvek jsem publikovala, protože mám silné obavy z radikalizace společnosti, zejména nevyzrálých dětí kolem dvacítky.

   • 747 napsal:

    Domnívám se, že radikalizaci nezpůsobí spamové nářky virtuální Kláry, ale vytrvalé privilegování jednoho etnika, které se pro pár pseudopolitiků stalo dobrým kšeftem. Jediný lék vidím v důsledném vymáhání povinností od všech a ne v nekonečném ustupování a podplácení, které vede pouze k dalšímu prohloubení pocitu nespravedlnosti u neprivilegovaných a pocitu oprávněnosti stupňování požadavků na straně parazitující.

    • oldwomen napsal:

     Vidíme problém oba dva na stejném místě. Jenže kdokoli se pokusil do vředu říznout, tak byl médii označen za xenofoba, rasistu, fašouna. A uvadající politické či kdysi šouhvězdy si na tématu zase trošku oprášily kabát a pošramocenou pověst. Děsím se voleb. Že se k veslu dostane kovaný nácek. Dvacetiletá perioda ….

     • 747 napsal:

      Myslím, že se tam tak snadno nedostanou. Teď ještě ne, ale jestli bude ten rockovej tlučhuba pokračovat s těmi šílenostmi, tak se toho lze nadít. To pokrytectví je cesta do pekel. Chvíli to vypadalo, že ho Pupkáč odmávne, ale nestalo se, potřebuje jejich hlasy -a už se mu to jednou osvědčilo když „svý lidi“ navážel autobusy s voličskými průkazy do svého volebního revíru.

 3. dyger napsal:

  Všem, co nevěří existenci pisatelky musím sdělit, že pisatelka i dopis opravdu existuje a doputoval na ministerstvo vnitra. Tento dopis mi byl jednou při návštěvě v Ostravě a při setkání s pracovníky s rómskou menšinou a policisty předložen a umožněn přečíst i s obálkou a podpisem pisatelky. Její rozhořčení plně chápu. Sama bydlím i pracuji v černé – rizikové oblasti jednoho nejmenovaného města na jihu Moravy. Sama kolem sebe vidím, tolik oblíbenou diskriminaci. Tato diskriminace je, ale opačná – černí, tedy Rómové mají jiná práva a snad i povinnosti než mi BÍLÍ. Bílý nezaplatí nájem je vyhozen z bytu během chvilky – černý neplatí několik let a nic se neděje…. Pisatelce dopisu opravdu rozumím…
  O odůvodněnosti stížností nepochybuje nikdo, ale úděsná je rychlost jakou se dopis šíří a jakou předvolební masáž vyvolává. Viz předchozí diskuze.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s